Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

według mnie najlepszym kompromisem jest 0w40 LM ale to moje skromne zdanie i w sumie nie tylko moje bo kilka osób na takim oleju jeździ już na naszym forum , co mogę z własnej obserwacji powiedzieć silnik jest jakby "lżejszy" i praktycznie grzechotka nie występuje bynajmniej u mnie poprzednio miałem castrol 5w40 i niestety było grzechotanie z rana jest naprawdę lepiej ,a przed zmianą była plukanka LM jestem zadowolony z wyniku zmiany oleju autko szybciej jakby się wkręcało na obroty być moze tylko takie odczucie tylko ale jest napewno wszystko na duuzy + :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeżeli masz dostep do LMa 0W40 to tak

w naszym przypadku pozostaje 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płukanka do oleju nie jest w jakiś sposób szkodliwa i jak często to robić, przy każdej wymianie? Jakiej firmy najlepiej? LM, a czy inne są też dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej LMa ale pamietaj, nie przez korek tylko na goracy silnik przez rurke od bagnetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej LMa ale pamietaj, nie przez korek tylko na goracy silnik przez rurke od bagnetu

Poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zimę podobną jak ja wiec Motula odpuść. Lepiej Valvoline, a najlepiej LM.

http://www.valvolinepolska.pl/pr,6,synpower_ow-40_5w-30_5w-40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro musisz na własnej skórze testować ze 5 u jednego producenta wytrzymuje więcej niż u innego to prosz.....

W takim razie polecam Castrol 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem. Po prostu pytam się, chcę zrobić to dobrze ale nie wiem czy do LM będę miał dostęp w okolicy, chyba, że znacie jakiś sklep online co mi podróby nie podeślą??

A skoro niektórzy leją 15w40 to jakbym zalał motula to grzechu nie popełnię? Tak w razie czego ten motul to x-cess czy xclean? Będę szukał LM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu plukanke wlewa się przez rurke bagnetu a nie przez korek ja jak u siebie robiłem plukanke to przez korek lalem bo nie wiedziałem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro musisz na własnej skórze testować ze 5 u jednego producenta wytrzymuje więcej niż u innego to prosz.....

W takim razie polecam Castrol 5w40.

ja testowałem uparcie przez rok i....... jeżeli miałbym dziecko to bym dalej korzystał bo za pewne cóz tak nie uspokaja dzidzi jak grzechotka z rana w aucie:polew:

co do plukanki to zrobiłem LM clean engine czy jakoś tak to było pół wlałem górą ,pół przez miarkę ,silnik popłukał się i zlałem wszystko , żadnych kożuchów nie widziałem ale olej był jak smoła po 10 tyś ,

jakiś czas temu prowadziłem konwersację z koleggami z klubu na temat castrola jedni byli na tak inni na nie a sprawdziłem sam jako że rok go używałem mogę coś powiedzieć :

-pod korkiem zbierał się jakiś shit takie jakby kawałki brudu czy jakoś tak bliżej dla mnie nie określone związki maziste

-końcówki wydechu w jakiejś dziwnej sadzy(czytaj sadza nie branie oleju)

- po 7 mc silnik z rana zaczął grzechotać przez 2-3 sek

- jakiś taki samochód zaczynał się jakby robić coraz bardziej ocięzały( wiem ze to tylko avj bez żadnego chipa ale swoje też potrafi a tu robiło się cienko )

- olej nie znikał

po płukance i zmianie oleju:

- auto o wiele lżej pracuje

- z rana grzechotka nie występuje ,a jezeli to nie zauwazalna przezemnie

-przez pierwsze 100 kilometrów auto było takie jakieś przymulone

- teraz mam 3,5oo tyś zrobione auto wkręca się jak rakieta , zero jakichs zmian olejowych(ubytków nadmiernych wycieków,poza tymi co były ponieważ w ASO jak wrzucili win powiedzieli że mam jeszcze ponad 60000 tys do oblatania przed zmianą)

-oleju Nie Bierze

zatem raczej same plusy:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu plukanke wlewa się przez rurke bagnetu a nie przez korek ja jak u siebie robiłem plukanke to przez korek lalem bo nie wiedziałem o tym

Cala plukanka trafia do oleju

Jak wlejesz przez korek sporo zostaje na glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ma głowice tak zawaloną :wink:

a tak na poważnie to dałem poł na pół czyli trochę pod korek troche pod bagnet czy to żle czy lepiej było dać wszystko prze z bagnet albo przez korek? mam jeszcze 7 tys km do zrobienia przed zmiana ale jak trza to na 5000 tys znowu sleje i przeplucze lm flush:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 12 tyś km temu miałem remont silnika i glowica była kompleksowo zrobiona i czyszczona czyli na przyszłość lać przez rurke bagnetu. A jeśli wlalem od góry to nic tam nie miało prawa sie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej LM 5w40 dostane za około 210zł, ale płukanki niby na magazynie nie mają, w sklepie stp, dobre to jest? Czy szukać uparcie płukanki LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej LM 5w40 dostane za około 210zł, ale płukanki niby na magazynie nie mają, w sklepie stp, dobre to jest? Czy szukać uparcie płukanki LM?

Jak chcesz płukać to LM lub MOTUL

98815623_1_644x461_liqui-moly-lm2640-engine-clean-plukanka-silnika-gorzow-centrum-gorzow-wielkopolski.jpg3984338703

a jak chciałbyś zapłacić poniżej 200 zł za 5L oliwy to pisz/dzwoń do dzik'a. - polecam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...