Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś potwierdzi, że ma dobry sprawdzony olej?

5498_1_500_No-To-Tera-Zes-Dojebal.jpg

Mam dobry olej:wink:

mam lepszy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie, chce zrobić płukankę przed wymianą oleju castrol edge 5W30:facepalm: na LM Synthoil High Tech 5W40. Płukanka LM Pro-Line 500ml, w instrukcji piszą, że wystarcza na 5L oliwy. Jak wiadomo 1.8T ma mieć 3,7L oliwy, czyli jakieś 3,3-3,5L teraz mam (po 10 000- zero dolewki) w silniku, zatem, lać proporcjonalnie, czy wlać całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wami to nie wiadomo, żart czy serio:polew:

Jak z nami...

...to tylko na poważnie

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie, chce zrobić płukankę przed wymianą oleju castrol edge 5W30:facepalm: na LM Synthoil High Tech 5W40. Płukanka LM Pro-Line 500ml, w instrukcji piszą, że wystarcza na 5L oliwy. Jak wiadomo 1.8T ma mieć 3,7L oliwy, czyli jakieś 3,3-3,5L teraz mam (po 10 000- zero dolewki) w silniku, zatem, lać proporcjonalnie, czy wlać całość?

300ml starczy ale jezeli 500 to tez moze być tylko po pierwsze ujmij 500 ml oleju jezeli masz full a nastepnie zalej ja zalewałem pół pod korek pol pod bagnet żeby glowice przeczyscic no nie , i dół silnika

lac na cieply silnik odpalic nie gazowac , nie jezdzic, po 15 minutach zgasic , zlać syf odczekac z 20 min , mozna przelać silnik poł litrem oleju czystego nowego.

to by było na tyle ,wlac LM i cieszyć sie dobrym olejem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem Audi B6 3.0 205 tys i czeka mnie wymiana oleju niestety nie wiem na jaki. Gościu od którego kupiłem lał tam jakiegoś Mobila niestety nie znam szczegółów. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował! :)

Koledzy szybkie pytanie, chce zrobić płukankę przed wymianą oleju castrol edge 5W30:facepalm: na LM Synthoil High Tech 5W40. Płukanka LM Pro-Line 500ml, w instrukcji piszą, że wystarcza na 5L oliwy. Jak wiadomo 1.8T ma mieć 3,7L oliwy, czyli jakieś 3,3-3,5L teraz mam (po 10 000- zero dolewki) w silniku, zatem, lać proporcjonalnie, czy wlać całość?

300ml starczy ale jezeli 500 to tez moze być tylko po pierwsze ujmij 500 ml oleju jezeli masz full a nastepnie zalej ja zalewałem pół pod korek pol pod bagnet żeby glowice przeczyscic no nie , i dół silnika

lac na cieply silnik odpalic nie gazowac , nie jezdzic, po 15 minutach zgasic , zlać syf odczekac z 20 min , mozna przelać silnik poł litrem oleju czystego nowego.

to by było na tyle ,wlac LM i cieszyć sie dobrym olejem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie sklep motoryzacyjny i mówię im zeby wprowadzic do sprzedaży LM a oni ze mowy nie ma bo sie malo sprzedaje a LM sobie życzy niemałe oplaty za sprzedaż ich olejów. Jakas chora sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech

Nie no może jakaś mała szansa jest,na LM synthoil 0W40 energy,

---------- Post dopisany at 07:37 ---------- Poprzedni post napisany at 07:29 ----------

Mam w rodzinie sklep motoryzacyjny i mówię im zeby wprowadzic do sprzedaży LM a oni ze mowy nie ma bo sie malo sprzedaje a LM sobie życzy niemałe oplaty za sprzedaż ich olejów. Jakas chora sprawa.

może jednak uda ci się ich namówić,za pewne było by paru może parunastu odbiorców na forum:wink: nawróconych z Castrola, ku.....wa gdybym wcześniej nie zauważył to bym nie uwierzył:facepalm: taki shit na silniku zostawia:shock3: fakt może nie aż tak jak te filmiki na YT ale dużo ,dziękuję tym co pomogli mi się nawrócić na prawdziwy olej:hi: ani gry gry rano ani ocięzalej pracy silnika , łatwosć wkręcania na obroty :banan::banan::

Pamiętajcie aby do dobrego oleju również stosować dobry filtr osobiscie polecam Mann, ponieważ nawet po plukance i tak zostanie jakiś syf , który zacznie po jakimś czasie krażyć po silniku wazne by ten syf zatrzymał dobry filtr ,a jezeli silnik był mocno zabrudzony to po 5000 tys zmienić filtr na nowy ,tak aby dać odetchnąć silnikowi olejem bez zanieczyszczeń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie sklep motoryzacyjny i mówię im zeby wprowadzic do sprzedaży LM a oni ze mowy nie ma bo sie malo sprzedaje a LM sobie życzy niemałe oplaty za sprzedaż ich olejów. Jakas chora sprawa.

Sranie w banie, pojecia nie maja o oleju i nie chca brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie aby do dobrego oleju również stosować dobry filtr osobiscie polecam Mann, ponieważ nawet po plukance i tak zostanie jakiś syf , który zacznie po jakimś czasie krażyć po silniku wazne by ten syf zatrzymał dobry filtr ,a jezeli silnik był mocno zabrudzony to po 5000 tys zmienić filtr na nowy ,tak aby dać odetchnąć silnikowi olejem bez zanieczyszczeń :wink:

Jeżeli chcesz tak często wymieniać filtry to nie lepiej jest nowy filtr założyć podczas robienia płukanki. Chyba przyniesie to więcej korzyści niż wymiana po 5 kkm , gdyż podczas płukanki nie będziemy wypłukiwać wszelakich zanieczyszczeń ze starego filtra a jak wiadomo jest ich tam najwięcej. Na czas płukanki można założyć nawet jakiś najtańszy chiński wyrób na te 15-20 min. i go wywalić.

Moim zdaniem to i tak przerost formy nad treścią.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew::polew:

polataj na castrolu rok lub dłużej to pogadamy:wink: skoro uwazasz że jedna plukanka oczysci ci cały silnik :facepalm:

po zalaniu LM który jest naprawdę dobej jakości to co plukanka nie ruszyła do konca to olej zrobi .....

silnik czysci się z czasem po kilku wymianach.... jeden raz cudu nie sprawi napewno :polew: a od zbierania zanieczyszczeń jest właśnie filtr ( czytaj NIE FILTRON)

Wystarczy sprawdzić po ilu kkm wymieniony olej zmieni barwę na czaną lub ciemno brunatna na bank nie będzie to 10000 tys

Też byłem sceptykiem w takich sprawach ale zdanie zmieniłem :wink:

szkoda że foty nie robiłem jak wyglada pod korkiem i jaki syf spłynął to moze bys zmienił zdanie

Ps najlepszym wyjsciem byłoby zmienić fitr przed plukanka , po plukance i po 5000 tys znowu tylko że to wyjdzie troszkę drożej :wink:

z tym że jezeli ma się sprawny silniczek to chyba warto go dobrze wyczyscic od srodka wkońcu robisz to dla siebie a pozone oszczędnosci zemszcza sie z czasem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...