Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie tak zrobiłem dziasiaj . 130 zika z filtrem+ dojdzie koszt zakupu osłony pod silnik po jest popękana , dodatkowy koszt :frown:

[ Dodano: 15-03-2007, 18:50 ]

No tak Mrog gosiu mówi że to 2006 rok Jak wymieniał olej :eek: ja mu pokazuje wydech cały pordzewiały ale jeszcze nie pryka :exclaim: to powiedział ze jakas baba jeżdziła bo nawet fotele nie sa wypierdziane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra a co z silnikami 1,8 turbo - benzyna Mój ma przebieg około 200 tys. Kupiłem go od poprzednika ,który miał go nie cały rok i wogóle nie wymieniał oleju. Turbo musi być czymś smarowane ... Wątpię żeby półsyntetyk a tymbardziej mineral dał z tym sobie radę . Ja zalałem syntetykiem BP na razie nie cieknie ale zastanawiam się czy po około 1 tys km i wypłukaniu poprzedniego syfu - nie spuścić go i zalać półsyntetykiem, żeby nie rozszczelnić. Co wy na to ? Dodaję że będę robił niedługo rozrząd i może przy okazji uszczelnienia na wale i inne porobić co by można było lać syntetyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze olej dobiera sie od temp.zewnetrznej wiec w niemczech jezdza sobie na mineralnym 15w40 bo u nich w zimie jest -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze olej dobiera sie od temp.zewnetrznej wiec w niemczech jezdza sobie na mineralnym 15w40 bo u nich w zimie jest -5.

A skąd te wnioski że w niemczech nie ma zimy? Przecież t nie Hiszpania :rolleyes:

U nich jest zima taka sama jak u nas, tylko nie zaskakuje drogowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze olej dobiera sie od temp.zewnetrznej wiec w niemczech jezdza sobie na mineralnym 15w40 bo u nich w zimie jest -5.

kto niby jeździ na mineralu... ? Niemcy jeżdzą na tym co fabryka każe, a to nie jest minerał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu.

Sprowadziłem auto i niewiem jaki olej był lany, więc co zalać ? i jaki radzicie do tego silnika (producent)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu.

Sprowadziłem auto i niewiem jaki olej był lany, więc co zalać ? i jaki radzicie do tego silnika (producent)?

Syntetyczny a producenta to wybierz sam po lektrze całego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu.

Sprowadziłem auto i niewiem jaki olej był lany, więc co zalać ? i jaki radzicie do tego silnika (producent)?

Syntetyczny a producenta to wybierz sam po lekturze całego tematu

Ale auto ma już ponad 200tys przebiegu, czy napewno syntetyk lać ?

Starsze silniki mają odłożone osady nagaru, szczególnie na krawędziach, które przy zastosowaniu oleju syntetycznego zostają wymyte i są puszczone w obieg. Mogą dostać się na powierzchnie tłoków i panewek, gładzi cylindra i je uszkodzić lub zarysować.

A więc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze silniki mają odłożone osady nagaru

Jak było jeżdzone na syntetyku to nie ma nagaru, a 200 tyś to nie jest stary silnik.

Jak chcesz nalać mineralny olej to możesz się spodziewa że szybciej zabijesz silnik

A więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem bedzie polsyntetyk :wink:

Też tak myślę tylko chciałem wsparcia :)

Który z tych zalać ?

Mobil S, Shell Helix Plus, Lotos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę lał MOBIL-S , tylko czy kupować na takich aukcjach czy normalnie w sklepie ?

http://moto.allegro.pl/item179593032_mobil_super_s_10w40_4l_najlepsza_oferta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witux na Allegro też można kupić, to zależy tylko od Ciebie :wink:

Ale 100% pewności nie masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...