Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, pozwólcie że dołączę do tematu.

Chciałbym zapytać w imieniu posiadaczy trochę młodszych :a4fan: z często mniejszym przebiegiem.

Mianowicie, moja jest z 2002 i ma 60.000km. Przyszło mi zmienić olej i wiadomo że chciałbym wybrać jak najlepszy :biggrin:

Obecnie jeżdżę na półsyntetyk 5W-30 marki (nie powiem bo sie wstydze).

Czy Mobil 1 półsyntetyk będzie odpowiedni?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwólcie że dołączę do tematu.

Chciałbym zapytać w imieniu posiadaczy trochę młodszych :a4fan: z często mniejszym przebiegiem.

Mianowicie, moja jest z 2002 i ma 60.000km. Przyszło mi zmienić olej i wiadomo że chciałbym wybrać jak najlepszy :biggrin:

Obecnie jeżdżę na półsyntetyk 5W-30 marki (nie powiem bo sie wstydze).

Czy Mobil 1 półsyntetyk będzie odpowiedni?

Pozdrawiam.

Półsyntetyk 5W-30,to chyba jakis specjalny angielski.Bo ja zawsze myslalem ze 5W-30 to juz syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyk 5W-30,to chyba jakis specjalny angielski.Bo ja zawsze myslalem ze 5W-30 to juz syntetyk.

Tak, chyba masz racje, tu jest link http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m1b79s114p1405

według mojej książki servisowej na takim oleju teraz jeżdżę. Chyba cena mówi sama za siabie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwólcie że dołączę do tematu.

Chciałbym zapytać w imieniu posiadaczy trochę młodszych :a4fan: z często mniejszym przebiegiem.

Mianowicie, moja jest z 2002 i ma 60.000km. Przyszło mi zmienić olej i wiadomo że chciałbym wybrać jak najlepszy :biggrin:

Obecnie jeżdżę na półsyntetyk 5W-30 marki (nie powiem bo sie wstydze).

Czy Mobil 1 półsyntetyk będzie odpowiedni?

Pozdrawiam.

Półsyntetyk 5W-30,to chyba jakis specjalny angielski.Bo ja zawsze myslalem ze 5W-30 to juz syntetyk.

Właśnie wczoraj lałem ten olej mobil 5W30/OLEJ SEMISYNTETYK/ do 2-letniech corolli MADE IN ENGLAND;1,4 16v VVT-i,jeżdzi na takim oleju od nowości,ma przebieg 26tys.Na początku lali chyba castrola 5W30.

[ Dodano: 24-04-2007, 11:36 ]

półsyntetyk jest ok!!

jest ok ale tylko w tym wypadku - ale w globalnym ujęciu to nie :wink:

OCZYWIŚCIE ,ZE W TYM UJęCIU,SUGERUJE SIę PRZEBIEGIEM!!

DZIEKI ZA SPROSTOWANIE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj lałem ten olej mobil 5W30/OLEJ SEMISYNTETYK/ do 2-letniech corolli MADE IN ENGLAND;1,4 16v VVT-i,jeżdzi na takim oleju od nowości,ma przebieg 26tys.Na początku lali chyba castrola 5W30.

Ale c osądzisz o tym oleju, zostać przy nim czy zmieniać na lepszy(czytaj lepszej marki np. Mobil)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale c osądzisz o tym oleju, zostać przy nim czy zmieniać na lepszy(czytaj lepszej marki np. Mobil)?

Nie mogę nic na jego temat powiedzieć,bo nie znam tego oleju ani nawet o nim nie słyszałem,mogę sie domyslać tylko,ze jest on robiony pod jakieś promocje,ale moge się mylić.Jesli poczytasz więcej na forum o olejach ,które leja inni posiadacze OOOO,to stwierdzisz ze jest to Mobil,Castrol,Elf...itd.Ja osobiscie jeżdżę na lotosie semisyntetyk 10w40.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje, jednak do solnika z przybiegiem 60.000km powinno sie wlac 5W-30 lub 5W-40, nie sadzisz?

jakbym miał auto z takim przebiegiem,to nalałbym pełny syntetyk dobrej firmy i z pewnego źródła!!!

To napewno się zwróci w przyszłości i nie będziesz tak szybko czytał o "stukaniu klawiaturki".Pozdrawiam a teraz wybór firmy należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje, jednak do solnika z przybiegiem 60.000km powinno sie wlac 5W-30 lub 5W-40, nie sadzisz?

jakbym miał auto z takim przebiegiem,to nalałbym pełny syntetyk dobrej firmy i z pewnego źródła!!!

To napewno się zwróci w przyszłości i nie będziesz tak szybko czytał o "stukaniu klawiaturki".Pozdrawiam a teraz wybór firmy należy do ciebie.

Dzieki, a czy poleciłbyś którys wyzej wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z autami na GAZ? warunki pracy silnika zapewne sa inne, wydaje mi sie ze gaz jest suchszy, w zwiazu z czym jaki olej dla zagazowanego? Chodzi mi o to czy rzadszy, gestszy, taki sam? Pomijajac aspekt marketingowy, to jak narazie tylko jeden olej widzialem zekomo preferowany do GAZu i byl to mineralny olej Lotosa 15W40.

Jakie jest zdanie wlascicieli zagazownaych niun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
to jak narazie tylko jeden olej widzialem zekomo preferowany do GAZu i byl to mineralny olej Lotosa 15W40.

paranoja... . Chyba tak jak napisał kolega wyżej - do polonezów starych. Broń boże nie zalewaj tego świństwa (oczywiście nie mówię o marce tylko o gatunku). Olej mineralny dobry jest do 20sto letniego kondona jakiegoś.

Osobiście uważam, że jedynym słusznym olejem do naszych silników jest w pełni syntetyczny olej (tym bardziej do zagazowanych). Co do firmy to jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że jeżdżę na Mobilu i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotos gas odpada!! nie badź glupi! a tak a propo czy koś kiedyś zauważył że auta posiadają intalacje gaZową a olej jest lotos gaS !! troche dziwne! pracuje na stacji paliw i wiem od klientów że po lotosie gaS auta zaczynają podbierać olej! ja polecam castrole magnateci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie,że przy jeździe na gaziku tymbardziej powinno się uzywać oleju z wyższej półki...napewno żadnego mineralnego,nawet jesli w nazwie jest gaz!!!

Zgadzam się tu z kolegami,że ten lotos to do starszych i wyeksploatowanych aut nalezy lać.

Ale,żeby nie działac przeciwko swojej firmie to polecam pełne syntetyki LOTOSA.

http://www.lotos.pl/produkty_opis/rodzina-lotos.html

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...