Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI AFN] Wyciek spod pokrywy zaworów


Blue663

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
mam pewien problem z ciągłym wyciekiem spod dekla w okolicach półksiężyca przy rozrządzie, mianowicie co chwile mam z tego miejsca wyciek oleju. Uszczelkę pod pokrywą zaworów robiłem już 3 razy, raz bez silikonu a dwa razy z silikonem i nadal jest to samo, widać jak olej wypływa z okolic półksiężyca i spływa głowicą w dół. Współpracuję z mechanikiem w warsztacie samoobsługowym czyli robimy to sami we dwójkę i powiedział mi że uszczelka napewno jest dobrze zrobiona i jeśli nadal mamy wyciek to znaczy że to może być z czegoś innego, stąd też pytanie do was - co może być przyczyną? Czy jest tam jeszcze coś co może przepuszczać olej?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w pogiętej pokrywie zaworów.

Połóż ją na szybie lub jakimś równym blacie i świeć lampką patrząc czy jest równa.

Albo w miejscach kapturków gdzie przykręcamy pokrywę są wygięte gniazda i słabszy docisk po przykręceniu, wtedy można troszkę te miejsca wyklepać.

Przy wymianie tej uszczelki najlepiej wziąć cały komplet erlinga, dokładnie wyczyścić wszystkie zakamarki i dobrze odtłuścić powierzchnie.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanko co do ilości silikonu, nawalić go na potęgę przy półksiężycach czy poprostu delikatnie nałożyć przy rogach żeby była szczelność? Bo zrobiliśmy to tak że delikatnie nałożyliśmy go na rogi półksiężyców dla lepszej szczelności ale nadal stamtąd jest wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...