Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konsekwencje odłączenie zasilania AirBag / odłączenie fotela pasażera


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zdemontować fotel pasażera z tym, że chcę nadal używać auta. Wiem, że po odłączeniu kostki AirBag (oczywiście na odłączonym aku) i po podłączeniu akumulatora pojawi się błąd airbag i przestaną one działać. Tu nasuwają mi się dwa pytania:

1. Czy mogę wyjąć tylko bezpiecznik od AirBagów i jeździć bez bezpiecznika airbag ? Chodzi mi o to czy później po podłączeniu fotela i włożeniu bezpiecznika nie będzie żadnego błędu. Niby jak się odłączy akumulator (czyli zasilanie) i się podłączy ponownie to nie ma błędów airbaga, a co w przypadku jak odłącze zasilanie TYLKO airbaga i na wyłączonym zasilaniu odepnę fotel pasażera.  I teraz czy po podpięciu fotela i włożeniu bezpiecznika wszystko bedzie dzialac ?

2. Czy VAG-COM 3xx.xx i jakiś najtańszy kabel VAG KKL jest w stanie połączyć się z AirBagiem i wykasowaniem ew. błędów? Tą wersją kabla/oprogramowania bez problemu mogę się łączyć ze wszystkimi modułami, mogę kodować, adaptować itp z tym, że przy próbie połączenia sią z airbagiem dostaję info, że ta wersja może uszkodzić sterownik AirBag'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz odłączać byle nie było kluczyka w stacyjce

błąd wyskoczy wtedy jak fotel nie będzie podpięty a ty przekręcisz zapłon

wtedy nawet jak już fotel podłączysz błąd zostanie w pamięci i trzeba go wykasować vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjmę bezpiecznik airbaga, odłącze fotel i włącze zapłon  to co się stanie ? Ew. później podłącze fotel i włożę bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...