Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż przedniego zderzaka


blazej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z lewej strony Audi mojej mamy od czasu jak ją kupiliśmy była szpara miedzy zderzakiem,

a nadkolem. Nie wiem czy powstała w wyniku stłuczki czy czegoś podobnego.

Ale drażni to moje oczy i wpływa niekorzystnie na estetykę.

Czy ktoś miał może podobny problem, albo wie jak rozwiązać ten. proszę o pomoc. :a4fan:

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 03-03-2007, 08:34 ]

kolego zapraszam do NEWBIE i zapoznanie sie z regulaminem.Nastepne posty beda juz kasowane

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 03-03-2007, 10:52 ]

przeniesiony z warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymontować zderzak musisz wyjąć kratki (u góry są dwa otwory) są tam dwa torxy które trzeba wykręcić i oczywiście odkręcić nadkola. Po odkręceniu torxów zderzak zacznie się przesuwać do przodu i do tyłu ale nie wyjdzie całkowicie. Musisz go złapać z boku od dołu unieść delikatnie do góry i pociągnąć do siebie(tak żeby wyskoczył z tego dolnego uchwytu widocznego na zdjęciu). Trzeba przy tym użyć trochę siły czynność trzeba wykonać z jednej i z drugiej strony po czym wysunąć zderzak do przodu. Jak zdejmiesz zderzak to będziesz widział po bokach dwie prowadnice i to one są odpowiedzialne za tą "szpare". Możliwe że któryś zaczep jest ułamany wtedy musisz kupić nową w serwisie albo na allegro ważne żeby były oryginały i wymienić. Mogą być też połamane zaczepy przy zderzaku morza to pokleić na gorąco ale lepiej wymienić zderzak tylko to jest bardziej kosztowne (zderzak+malowanie). Jeśli wszystko będzie ok z zaczepami to ustawienie tej szpary już nie jest takie proste proponował bym podjechać do jakiegoś lakiernika. Załączyłem jakieś zdjęcie z allegro na którym masz ten uchwyt o którym mówię i zaczepy na dole jeden u góry dwa

171877955.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat ale mam do Was pytanie melepety jak robiły mi rozrząd to zderzak wsuneli w prowadnice tylko nie przykęcili od środka nadkola dwóch śrub (tak przynajmniej wyczytałem w Audi A4 sam naprawiam) co to za sruby tam przychodzą jest gdzieś może jakiś poradnik ale lajkonika jak ściągną i załozyć zderzak? W instrukcji jest to "śruba torx " i tyle rozumiem, że metalowa nie jakiś plastik czy normalna w sklepie będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ale to chyba nie to ściągnąłem go bez problemu dwie śruby od frontu schowane za kratkami zderzaka. I juz założyłem spowrotem tylko w uchwycie nie ma żadnych śrub może to za proste rozwiązanie hehe. Nie wiem na czym zderzak trzyma się przy nadkolu tylko na ślizgach?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ale to chyba nie to ściągnąłem go bez problemu dwie śruby od frontu schowane za kratkami zderzaka. I juz założyłem spowrotem tylko w uchwycie nie ma żadnych śrub może to za proste rozwiązanie hehe. Nie wiem na czym zderzak trzyma się przy nadkolu tylko na ślizgach?

tak na ślizgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok na chwile obecna wisi git zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche stary ale moze sie uda, napisano tu ze szpara miedzy nadkolem a zderzakiem = wizyta lakiernik/blacharz. Kurna albo u mnie w miescie to same pataszony sa albo co, ale nie umieja mi zlikwidowac jej (taka pinda na 4mm), a tak mnie ona boli ze hej. Nie wiecie czy mozna to samemu jakos zrobic?? dobija mnie to i kasy szkoda na kolejne odwiedziny u fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

to od czego bym rozpoczął temat to zdjęcie zderzaka i sprawdzenie czy uchwyty w nim i w ślizgach są całe bo często są połamane i nie ma na czym się trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto wczoraj wróciło od mechanika, niestety odbierałem go jak już było ciemno, dziś rano patrzę a te zatrzaski na górze zderzaka pod grilem są połamane i zderzak odchodzi, najbardziej widać to jak się spojrzy od góry to przy lampach widać szpary... :kwasny: Na dodatek zderzak po bokach nie jest do końca dosunięty (wyrównany) z nadkolem... Wrr... Te zatrzaski są wymienialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...