Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik parkowania


Kasprzyk Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

piszę z trzema prośbami. Posiadam audi a4 b5 2001 r silnik 1.9 TDi (90km). Ostatnio miałem do wymiany czujnik parkowania. Z forum przeczytałem jak zlokalizować uszkodzony czujnik przez VAG. Czujnik wymieniłem i pojawił się inny problem. Po wbiciu biegu wstecznego jest ciągły sygnał pikania, tak jakby widział przeszkodę. Czyściłem czujniki, sprawdzałem czy przypadkiem nie ma naklejonej folii i nadal to samo. Może musze podłączyć pod VAG i usunąć błąd bądź jakoś skalibrować czujniki? Problem, że nie mam programu i kabli VAG. (LOKALIZACJA POZNAŃ ;p) I druga prośba, ostatnio zauważyłem wystający kabel spod przedniego zderzaka. Czy to kabel od wskaźnika temperatury silnika? Czy to coś poważnego? Ostatnia rzecz. Jakiś czas temu z tyłu za kierowcą przy wybojach zaczęły dochodzić "metalowe" uderzenia. Mechanik nie mógł tego zdiagnozować, sprężyny, zaciski, amortyzatory były niedawno wymieniane.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. może być jakaś usterka jeszcze w sterowniku PDC - może jest gdzieś przetarta wiązka, któryś z czujników jest zle podpięty / kostka nie siedzi, piny zaśniedziałe lub coś w tym stylu - kalibrować nie trzeba - w kodowaniu wybierasz tylko w jakim samochodzie jest to zamontowane (a3/a4/a6...) - najlepiej podłączyć VCDSa i sprawdzić jakie są błędy, ale jak wcześniej działało to zapewne kodowanie będzie OK

2.  To kabel od czujnika temperatury zewnętrznej - jeżeli połamało ci się jego mocowanie - to można sobie poradzić "trytytką" - wystarczy zamocować go tak, aby o nic nie zahaczył i nie został wyrwany - montowany jest miedzy chłodnicą a zderzakiem

3. niestety - nie pomogę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten czujnik od temperatury zewnętrznej do niczego nie "podlaczam" tylko ma sobie wisiec? :P No wlasnie, wczesniej dzialalo wiec nie wiem co moze byc nie tak.. ;/ Ale dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...