Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż wideorejestratora


Malcu99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem audi a4 b6 avant i zakupiłem do niej wideorejestrator (kamerkę). Problem jest w tym że nie podoba mi się standardowy sposób zasilania kamerki czyli bezpośrednie wpięcie do zapalniczki 12V ponieważ głupio wisi kabel przez pół auta... Chciałbym podłączyć kamerkę bezpośrednio do podsufitki (do podświetlenia kabiny) tylko problem jest taki że mimo iż znalazłem odpowiednie kable + - 12V to zamiast ładować to jak to powiedzieć dioda na kamerce pulsuje a podświetlenie zapalniczki w aucie również pulsuje.

Pytanie do was jak to poprawnie podłączyć??? '

Pozdrawiam :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto.

Jak masz długi kabel  zasilający to możesz zrobić tak jak zrobiłem u siebie.

Do schowka dociągnąłem przewody z zasilaniem tam dałem potrójne gniazdo zapalniczkowe.

Z tyłu schowka są małe dziurki a jak nie ma to robisz. Przeciągasz kabel w stronę słupka (zdejmując zaślepkę z deski masz prosty dostęp)   i lecisz z kablem wciskając go czymś plastikowym pomiędzy szybę a słupek na całej wysokości jak dojdziesz do podsufitki to robisz to samo można nawet trochę ją odgiąć żeby wcisnąć kabel w ten sposób dochodzisz z kablem pod samo lusterko wsteczne i nic Ci się nie wala przed szybą czy na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robero321 napisał:

Bardzo prosto.

Jak masz długi kabel  zasilający to możesz zrobić tak jak zrobiłem u siebie.

Do schowka dociągnąłem przewody z zasilaniem tam dałem potrójne gniazdo zapalniczkowe.

Z tyłu schowka są małe dziurki a jak nie ma to robisz. Przeciągasz kabel w stronę słupka (zdejmując zaślepkę z deski masz prosty dostęp)   i lecisz z kablem wciskając go czymś plastikowym pomiędzy szybę a słupek na całej wysokości jak dojdziesz do podsufitki to robisz to samo można nawet trochę ją odgiąć żeby wcisnąć kabel w ten sposób dochodzisz z kablem pod samo lusterko wsteczne i nic Ci się nie wala przed szybą czy na desce.

Skąd mam pociągnąć te kable zasilające do schowka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc masz kilka począwszy od zapłonu na stacyjce poprzez chyba zasilanie radia..

Ja wpinałem się w przewody idące do zapalniczki bo na pewno prądowo wydolą nawet jak być podpiął w pozostałe gniazda jakieś smartfony..

Tylko gniazda muszą być porządne ja kupiłem marne i musiałem poprawić połączenia w środku bo było połączone ceiniutkimi kabelkami ale teraz wiem że każde gniazdo wytrzyma bez problemu i 10 amper obciążenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Robero321 napisał:

Miejsc masz kilka począwszy od zapłonu na stacyjce poprzez chyba zasilanie radia..

Ja wpinałem się w przewody idące do zapalniczki bo na pewno prądowo wydolą nawet jak być podpiął w pozostałe gniazda jakieś smartfony..

Tylko gniazda muszą być porządne ja kupiłem marne i musiałem poprawić połączenia w środku bo było połączone ceiniutkimi kabelkami ale teraz wiem że każde gniazdo wytrzyma bez problemu i 10 amper obciążenia :)

Dobra będę próbował. Dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/24/2017 at 9:17 AM, Robero321 said:

Miejsc masz kilka począwszy od zapłonu na stacyjce poprzez chyba zasilanie radia..

Ja wpinałem się w przewody idące do zapalniczki bo na pewno prądowo wydolą nawet jak być podpiął w pozostałe gniazda jakieś smartfony..

Tylko gniazda muszą być porządne ja kupiłem marne i musiałem poprawić połączenia w środku bo było połączone ceiniutkimi kabelkami ale teraz wiem że każde gniazdo wytrzyma bez problemu i 10 amper obciążenia :)

Tylko, że napięcie w zapalniczce jest cały czas.
Sam u siebie będę montował kamerkę "na stałe" (teraz za każdym razem podłączam ją pod zapalniczkę) i chcę to zrobić tak:
Pociągnąć kabel od zapalniczki do skrzynki bezpieczników, tam zamontować samo gniazdo zapalniczki podpinając je pod bezpiecznik nr chyba 33 i masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie się podłączyć aby mieć plus (zasilanie) po przekręceniu zapalniczki. Mam telefon jako wideorejestrator i chcę podłączyć przetwornicę step-down pod niego aby prąd mieć większy bo ładowarka samochodowa nie nadąża z ładowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak oczywiście w zapalnicze jest cały czas i bardzo dobrze jak zostawiam samochód pod robotą to chciał bym wiedzieć jaka menda mi go obiła a już dwa razy się przydało nagranie. kiedy odłączone zasilanie na postoju nie nagrywa.

Jak chcesz żeby tak było to podepnij się pod stacyjkę na zapłonie i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m4ever napisał:

Wiecie może gdzie się podłączyć aby mieć plus (zasilanie) po przekręceniu zapalniczki. Mam telefon jako wideorejestrator i chcę podłączyć przetwornicę step-down pod niego aby prąd mieć większy bo ładowarka samochodowa nie nadąża z ładowaniem...

Nie bardzo wiem jak chcesz przekręcać zapalniczkę...    chodzi Ci o jej obrócenie ??

Pisz ze zrozumieniem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pomyłka, nie zapalniczki a stacyjki

Ok, już znalazłem odpowiedź.

Edytowane przez m4ever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilanie podłączone pod deską, do gniazda bezpieczników,kabel puszczony pod osłoną słupka a kamerka zamontowana w lewym górnym rogu szyby,pod śrubkę osłony słonecznej. Jak widzę kamerkę przyklejoną do szyby to dostaję drgawek i zakaźnej wysypki,wszelkie nawigacje i uchwyty na telefony działają na mnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone zasilanie wideorejestratora z wtyczki lampki podsufitki i wszystko gra, nie ma żarnego mrugania.

Oczywiście użyłem do tego 'przetwornicy' w postaci zwykłej ładowarki samochodowej USB, którą wyjąłem z obudowy i podłączyłem bezpośrednio do +12 po stacyjce i masy z wtyczki lampki.

Przewód USB zasilający wideorejestrator ma max 25cm i wychodzi spod podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2017 o 09:37, chudy92 napisał:

Ja mam podłączone zasilanie wideorejestratora z wtyczki lampki podsufitki i wszystko gra, nie ma żarnego mrugania.

Oczywiście użyłem do tego 'przetwornicy' w postaci zwykłej ładowarki samochodowej USB, którą wyjąłem z obudowy i podłączyłem bezpośrednio do +12 po stacyjce i masy z wtyczki lampki.

Przewód USB zasilający wideorejestrator ma max 25cm i wychodzi spod podsufitki.

Podłączyłeś na stałe czy są w lampce jakieś przewody, które dostają prąd po zapłonie? Jakbyś dał radę to wrzuć jakąś fotkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro został poruszany temat wideo rejestratora to mam takie pytanie... aktualnie mam kabel bezpośrednio do zapalniczki między siedzeniami, włączam kamerę za każdym razem jak wsiadam do samochodu, ale nie w tym rzecz. chodzi mi o to, że po włożeniu wtyczki zakłóca mi radio czy to normalne? czy zrobienie nowego zasilania w schowku pomoże i zakłócenia znikną? biorę też pod uwagę wzmocnienie sygnału anteny radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordeczki powiedzcie mi, podlaczylem kamerke do instalacji lampki podsufitki, razem z tym „zasilaczem” ktory wsadza sie w zapalniczke samochodowa, przez 3 dni bylo git, czyli po zgaszeniu zaplonu kamerka sie wylaczala. Przedwczoraj kamerka sie nie odpalila, po godzinie jazdy zaczela dzialac, a dzisiaj juz w ogole sie nie odpala, ktos moze podejzewa co to moze byc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, komzuald napisał:

mordeczki powiedzcie mi, podlaczylem kamerke do instalacji lampki podsufitki, razem z tym „zasilaczem” ktory wsadza sie w zapalniczke samochodowa, przez 3 dni bylo git, czyli po zgaszeniu zaplonu kamerka sie wylaczala. Przedwczoraj kamerka sie nie odpalila, po godzinie jazdy zaczela dzialac, a dzisiaj juz w ogole sie nie odpala, ktos moze podejzewa co to moze byc? 

Sprawdż wszystkie połączenia. Wygląda na to,że kamerka chodziła na baterii , która przestała być ładowana .

Powinieneś podłączyć pod plusa po zapłonie , po przekręceniu kluczyka się włącza po wyłączeniu silnika wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 07:42, dekiel 13 napisał:

Sprawdż wszystkie połączenia. Wygląda na to,że kamerka chodziła na baterii , która przestała być ładowana .

Powinieneś podłączyć pod plusa po zapłonie , po przekręceniu kluczyka się włącza po wyłączeniu silnika wyłącza.

tak mam zrobione, odpalam zaplon - odpala sie kamerka

gasze auto - kamerka sie wylacza.

Napewno nie dzialala na samej bateri, bo na samej bateri wytrzymuje ok 1 min, a dzialala przez dobre kilka dni, jutro posprawdzam wszystkie kable

 

ok problem rozwiazany, ktorys kabelek nie styka :)

Edytowane przez komzuald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...