Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C7 Resident


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.09.2018 o 20:51, marcin_o23 napisał:

Który silnik byście wybrali w c7: 2.0 tdi 190 z q czy 2.o tfsi 252??

mamy 2.0tdi q w Q5 i szału nie ma, w A6 też raczej będzie słabo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, ale też do normalnej jazdy powinien wystarczyć, kusi mnie to 2.0 tfsi bo jednak 60km wiecej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miał ktoś może założone felgi od rs5 9J 20” et26?? Bo myśle o kupnie takich z opona 245/35 R20, ale boje się o przód czy nie będzie obcierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambilight w C7 jest tylko białe?? na necie widziałem kilka fot i było czerwone lub niebieskie podświetlenie :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie na pewno białe - bo mam :decayed: nie wiem jak w polifcie, bo może być opcja zmiany koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, b5 mnie już męczy i rozglądam się za c7, marzeniem jest czerwona z panoramą na matriksach i 4 strefową klimą ale w dostępnym budżecie nie osiągalna ?

Wpadła mi w oko poniższa c7-ka, jakieś uwagi?

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-s-line-automat-panorama-full-led-20cali-kamery-webasto-oryginal-piekna-ID6A77NW.html#a4ffdbd05b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiega od twojego wymarzonego c7 ale całkiem fajny egzemplarz, wypas konkretny

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 21:04, duffy napisał:

czy u was podczas skręcenia się np po parkingu skrzypią i hałasują  zawieszenie/hamulce? 

strasznie to denerwujace. głównie dzieje się tak przy kręceniu kierownicą na wciśniętym hamulcu

 

u mnie nic takiego nie zauważyłem

W dniu 10.09.2018 o 10:02, marcin_o23 napisał:

No domyślam się, ale też do normalnej jazdy powinien wystarczyć, kusi mnie to 2.0 tfsi bo jednak 60km wiecej :kwasny:

ale 30 Nm mniej w serii, a jak wiadomo dynamika jazdy idzie z Nm, a nie z PS

W dniu 29.09.2018 o 07:47, marcin_o23 napisał:

ambilight w C7 jest tylko białe?? na necie widziałem kilka fot i było czerwone lub niebieskie podświetlenie :eusathink:

u mnie w polifcie białe i szczerze nie widziałem jeszcze w innym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża mi się wymiana oleju, podpowiedzcie mi proszę co mam wybrać?

Norma to wiem, że VW 507 00 ale pytanie jakiej marki i jakiej lepkości? 5W-30 czy 5W40? Motul, Liqui Moly a może jeszcze inny?

Przebieg w samochodzie to 105 tyś km. Zostać przy LL czy skrócić interwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja leje 5w30 liqui moly, filtry man. Wszystko co 15 tyś, wszystko tj. filtry paliwa, powietrza, kabiny, oleju i silnika. koszt samych gratów coś ponad 600zł  ale zawszę biorę 10l oleju i na następny raz kupuję tylko 5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewałem zarówno 2.0 TDI jak i 3.0 TDI Motulem X-Clean+ 8100 5W-30, przeszedłem jednak na Valvoline Synpower XL-III C3 5W30, silnik pracuje trochę ciszej na tym drugim. Olej wymieniać co max 15 tys. lub po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej dobrego producenta + wymiana co 15 tys i bedzie dobrze. Sam jeżdżę na Millersie od wielu lat ale przy obecnym "poziomie" olejów tak naprawde nie ma to zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bigjasiu napisał:

Kolego, ja leje 5w30 liqui moly, filtry man. Wszystko co 15 tyś, wszystko tj. filtry paliwa, powietrza, kabiny, oleju i silnika.

A nie za często te filtry?

Producent podaje, że filtr paliwa i kabinowy co 60 tyś bądź co 2 lata, a filtr powietrza co 90 tyś km. Interwał o połowę bym skrócił ale ty chyba zbyt nadgorliwy z tymi wymianami jesteś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A-rek napisał:

A nie za często te filtry?

Producent podaje, że filtr paliwa i kabinowy co 60 tyś bądź co 2 lata, a filtr powietrza co 90 tyś km. Interwał o połowę bym skrócił ale ty chyba zbyt nadgorliwy z tymi wymianami jesteś.....

Tak jak pisałem, wszystko wychodzi mnie coś ponad 600zł, auto mam z niskim przebiegiem, interwały robię co rok, może i jestem nadgorliwy ale wydać coś ponad 100zł rocznie więcej nie zaszkodzi, lepiej zapewne wpłynie to na silnik. Nie mam samochodu na trzy, cztery lata tylko dłużej. A tak na marginesie, zobacz sobie jak wygląda filtr silnika po 45 tyś km, nie mówię już 90... Po prostu tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwowy spokojnie co 60tys mozna, natomiast cala reszta co wymiene oleju, zwłaszcza powietrza - o akurat dość ważna sprawa dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest, że w przednich reflektorach typu Matrix w jednych modelach kierunkowskaz jest dynamiczny, a w innych normalny (czyli świeci w całości)? Od czego to zależy? Jest w ogóle jakaś zależność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo są Ledy i Ledy Matrix, w ledach kierunek jest normalny, w matrixach masz kierunek dynamiczny, po prostu w a6 po lifcie masz 3 rodzaje lamp przednich, xenon, led, led matrix

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...