C7 Resident
4 4

238 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2018 o 12:16, Cuber napisał:

87 tys plus akcyza ? czy z akcyzą ? 

plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam panowie!

ja z takim szybkim pytankiem, rozglądam się za c7 i myślę o silniku 3 litrowym.....

czy każdy silnik 3 litrowy jest wart zakupu?

są jakieś różnice konstrukcyjne w silnikach przed i poliftowych?

czy utrzymanie takiego silnika jest kosztowne (serwis, eksploatacja)?

chciałbym skrzynie automatyczną, z jakimi skrzyniami są łączone te silniki? Bać się takich skrzyń?

a może zamiast c7 to A7?

wiem, że tematy wałkowane na okrągło ale może pomożecie tak ogólnie na szybko w jednym miejscu rozwiać moje wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, A-rek napisał:

witam panowie!

ja z takim szybkim pytankiem, rozglądam się za c7 i myślę o silniku 3 litrowym.....

czy każdy silnik 3 litrowy jest wart zakupu?

są jakieś różnice konstrukcyjne w silnikach przed i poliftowych?

czy utrzymanie takiego silnika jest kosztowne (serwis, eksploatacja)?

chciałbym skrzynie automatyczną, z jakimi skrzyniami są łączone te silniki? Bać się takich skrzyń?

a może zamiast c7 to A7?

wiem, że tematy wałkowane na okrągło ale może pomożecie tak ogólnie na szybko w jednym miejscu rozwiać moje wątpliwości :)

Silnik mozna przyjac ze kazdy 3.0 jest ok, kwestia tego z jaka skrzynia jest "sparowany" , ze swojej strony absolutnie odradzam polaczenie 3.0TDI +multitronikiem i napedem FWD.

Czy utrzymanie 3 litrowego silnika jest kosztowne to kwestia wzgledna, miedzy innymi tego ile pieniedzy masz/zarabisz, dla jednych to duzo dla innych suma niezauważalna. Natomiast musisz brac pod uwage ze masz 6 cylindrow a nie 4 czy tez 3 jak to sie teraz modne staje. Wchodzi tez wiecej do niego oleju, filtry sa troche drozsze, jednym slowem jest drozej jesli chodzi o same koszta "zwyklej" eksploatacji, ( choc czesto zdarza sie ze 3.0 potrafi mniej palic niz 2.0 w tej samej budzie albo bardzo podobnie ).

Co od skrzyni to najtrwalszy i przyjemny jest tiptronik, pozniej masz s-tronik ktory tez jest wart polecenia ale ma swoje problemy i na koncu jest jeszcze multitronik ktorego lepiej nie tykac kijem choc wiem ze sa i zwolennicy multi ktorzy twierdza ze nie ma lepszej skrzyni i sie nie psuje :D .

C7 i A7 to praktycznie to samo roznica tylko w ksztalcie budy i ilosci miejsca w srodku na glowe i na bagaz. A no i A7 jest drozsze w zakupie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Ogi za info :thumbup1:

Biorę od uwagę tylko 3.0 w Q więc mogę być pewny, że na multi nie trafię?

A jak z rozrządem? Przy jakim przebiegu wymiana i jakie są to koszta w ASO, a jakie w innym serwisie?

Mam na oku dwa modele i jeden ma przebieg 170 tyś km, a drugi 90 tyś km. Ten z większym przebiegiem jest nowszy i dużo lepiej wyposażony więc go jeszcze nie odrzucam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tip wsadzany jest w najmocniejszych Dieslach , czyli 313 przed lift i 320 i 326 polift 

Silnik 3.0 TDI ma bolączkę napinacza łańucha rozrządu i pocenia się przy tzw drugiej misce olejowej  ( wtedy prosi się uszczelnienie ponowne całego silnika )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, A-rek napisał:

Biorę od uwagę tylko 3.0 w Q więc mogę być pewny, że na multi nie trafię?

w Quattro nie ma multi......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki :thumbup1:

a powiedzcie mi jeszcze jedno, czy to normalny tylny zderzak w A7? chodzi mi o to dlaczego dyfuzor nie jest czarny? tak było oryginalnie, że jest cały w kolorze?

b_audi-a7-coupe-2010-seitlich-hinten-117

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w seryjnym zderzaku z tego co pamiętam to dokładka jest w kolorze nadwozia  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 minut temu, Cuber napisał:

w seryjnym zderzaku z tego co pamiętam to dokładka jest w kolorze nadwozia  

aha, czyli jeśli auto ma pakiet S-line to dokładka powinna być koloru czarnego?

niestety nigdy nie interesowałem się modelem A7 i nie wiem jak rozpoznać czy samochód jest z pakietem S-line czy nie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to co wrzuciłeś foto to seria, 

tutaj masz s-line przedliftowy 

IMG_0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 2.05.2018 o 10:27, A-rek napisał:

A jak z rozrządem? Przy jakim przebiegu wymiana i jakie są to koszta w ASO, a jakie w innym serwisie?

Mam na oku dwa modele i jeden ma przebieg 170 tyś km, a drugi 90 tyś km. Ten z większym przebiegiem jest nowszy i dużo lepiej wyposażony więc go jeszcze nie odrzucam

przy jakim przebiegu wymienia się rozrząd w 3.0 TDi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle się go nie powinno wymieniać , ale jak to już nas producenci przyzwyczaili nie ma nic niezawodnego. Ja u siebie jestem właśnie po wymianie kompletu - przebieg 150 kkm. Słyszałem rożne opinie ,że jedni już przy 80 kkm wymieniali inni przy 220 kkm, ale jest to niestety nieuniknione. Winne są napinacze, ogólnie stan łańcuchów kół zębatych był w stanie idealnym. Wymieniłem komplet dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie napinacze były robione na gwarancji przy 90kkm...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

11 Maja ma byc dostępny konfigurator dla A6 na polskiej stronie  ;)  Avant dopiero w 3 kwartale  :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    21 godzin temu, Carlos* napisał:

W ogóle się go nie powinno wymieniać , ale jak to już nas producenci przyzwyczaili nie ma nic niezawodnego. Ja u siebie jestem właśnie po wymianie kompletu - przebieg 150 kkm.

Jaki koszt ? ASO czy inny serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kompletny rozrząd w ASO to koszt około 2400 zł + wymiana jakieś 3000 zł - u mnie silnik był wyciągany innej opcji w biturbo nie ma.

Dodatkowo doszły jakieś tam uszczelki pokrywy zaworów, kolektorów wydechowych, simering i ogólnie wszystko to co było potrzebne i wymagało wymiany , bo drugi raz się nie nadawało do montażu. Poza tym od razu przy okazji wymieniłem olej w skrzyni bo też była wyciągnięta, także łączny koszt u mnie wyszedł 8000 zł brutto. Wszystko robiłem poza ASO u znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.05.2018 o 19:13, Cuber napisał:

11 Maja ma byc dostępny konfigurator dla A6 na polskiej stronie  ;)  Avant dopiero w 3 kwartale  :( 

Piękna jest nowa A6 👍

IMG_20180505_132640.jpg

IMG_20180505_132523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wszystkim za informacje na temat rozrządu w C7 👍

dziwne jest to, że niby rozrząd na łańcuchu, a większość i tak wymienia rozrząd i to już przy przebiegach 90 tyś km 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

konfigurator miał być dostępny od wczoraj na audi.pl a go jeszcze niema .... :(   coś informację z Poznania nie są precyzyjne 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi na facebooku odpisali, że konfigurator pojawi się pod koniec miesiąca (informacja z zeszłego tygodnia). póki co jedynie znane są podstawowe ceny: na początku dwa silniki, 3.0TDI 286KM za 296 600 PLN oraz 3.0TFSI 340KM za 303 900 PLN.

za TDI 28300 drożej niż w tej chwili kosztuje C7 3.0 272KM. w zasadzie, szczerze mówiąc, spodziewałem się podobnych cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzenia o nowym A6 C8 upadły własnie ..........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 minut temu, Cuber napisał:

Marzenia o nowym A6 C8 upadły własnie ..........

Za 3 lata będzie już w przyzwoitej cenie😎

Nowe zabija cena.... 

Ale cena nowego B9 też jest, delikatnie ujmując chora... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz to pisałem w innym temacie i się powtórzę: To co Audi odpier.... z cenami za nowe generacje jest chore i mam nadzieje ze im sprzedaż na pysk poleci i będą płakać przez swoja pazerność ( choć pewnie tak się nie stanie ). A wszystko to przez zmianę modelu sprzedaży i nastawienie się na leasing czy to firmowy czy konsumencki. Już nawet ceny dodatków ci podają pisząc o ile ci rata miesięczna wzrośnie ( wygląda niewinnie przez to np. tylko 7 złotych miesięcznie co to jest ? Ale jak zobaczysz faktyczny łączny koszt tych pierdół to się człowiek za głowę łapie, już nie pamiętam czy to Audi czy Mercedes za podgrzewane dysze spryskiwaczy krzyczy 600zl!!! Nosz kur.. przecież to kosztuje ze 20zl a przy ich masowej produkcji pewnie 2 złote ). Mnie tak zrazili że nie ma bata żebym kolejne Audi kupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

ciekawe jakie będą ceny dodatków. A8 D5 jest np. droższe niż było A8 D4, ale (!) jak się dorzuci dodatki, które są tańsze niż były np. w D4 to cena wychodzi podobna :) dlatego ja się nie nastawiam negatywnie, bo niższe ceny dodatków mogą rekompensować wysoką cenę początkową. zobaczymy, trzeba poczekać jeszcze te dwa tygodnie. ceny podstawowe np. nowego BMW serii 5 są podobne do tych podstawowych cen w C8

z ciekawostek - skonfigurowałem sobie np. najnowszego Touarega i wyszedł mi 416000 brutto ;) a auto zrobiło naprawdę na mnie baaaardzo pozytywne wrażenie w Poznaniu

Edytowane przez jedrekx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedruś , patrząc ile kosztuje wypasione nowe A7 to niestety szału nie widzę aby w A6 było inaczej z dodatkami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A7 mi wyszło 523 tys ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to mamy konfigurację C8 ;) sedan TFSI z pakietem s-line exterieur, dosyć go dokoksowałem... 485 800 PLN brutto konfiguracja oczywiście pode mnie :) rata w perfect lease przy 15% wpłaty, 3 lata i 30 tys km na rok 3898  netto

Edytowane przez jedrekx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi