Skocz do zawartości
IGNOROWANY

różnica w wahaczach B6/B7


Quatro7

Rekomendowane odpowiedzi

nie do konca....

w b6 fabrycznie występuje tyleja banana hydrauliczna, z olejem. Montowana ona  jest w wiekszosci zamiennikow dostepnych na rynków wahaczy do b6 i tez b7!! , aczkolwiek w zaleznosci od producenta nie wiadomo czy faktycznie ma olej w srodku.

 534334_x800.jpg

 

w wahaczach z b7 ori lem, występuje tuleja tylko gumowa, bez oleju, o taka : 

544495_x800.jpg

 

 

Rzadko występuje ona w zamiennikach wahaczy do b6 i b7.... 

 

wiec bardzo czesto ori gumowa oleja z b7 jest zastepowana nieswiadomie konstrukcja tuleji z b6 podczas wymiany zawieszenia . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2017 o 20:38, soul87 napisał:

nie do konca....

w b6 fabrycznie występuje tyleja banana hydrauliczna, z olejem. Montowana ona  jest w wiekszosci zamiennikow dostepnych na rynków wahaczy do b6 i tez b7!! , aczkolwiek w zaleznosci od producenta nie wiadomo czy faktycznie ma olej w srodku.

 534334_x800.jpg

 

w wahaczach z b7 ori lem, występuje tuleja tylko gumowa, bez oleju, o taka : 

544495_x800.jpg

 

 

Rzadko występuje ona w zamiennikach wahaczy do b6 i b7.... 

 

wiec bardzo czesto ori gumowa oleja z b7 jest zastepowana nieswiadomie konstrukcja tuleji z b6 podczas wymiany zawieszenia . 

 

 

Z tym masz rację. Tuleje w b7 w bananach są pełne. Tylko nie każda firma to rozgranicza(aftermarket)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne wahacze od A6 C5 2000 podejdą do A4? Bo mam nowe 2 na prawą stronę i zastanawiam się czy sprzedać, czy zachować dla siebie na przyszłość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a6 c5 jest starszy rodzaj wachaczy ,pasują do a4 b5,passat b5, ale co do górnych mogą być takie same

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkop, ale czy ktoś z was zamienił wahacze "banany" z tych z tulejami jakby dwuczęściowych, na takie z pełną tuleja? 

Trochę ponad rok temu wywalilem u siebie w A6 ORI banany ze względu na sworznie,  wpadły rts, ale już na każdej nierówności skrzypia i jak sprawdzałem te tuleje mają w środku luzy,  nie w mocowaniu A środek tulei.  W związku z czym myślałem żeby zastąpić je pełnymi tulejami z C6. Co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią zmieniłem banany na takie jak były w b7, jak na zdjęciach wyżej. Są p&p, nic negatywnego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...