Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekotanie w silniku


nevermind1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około tygodnia słychać u mnie na rozgrzanym silniku dziwne klekotanie, podobne do tego jak by pod maską siedział diesel a nie benzyna :). Dodam że wymieniłem nie dawno olej ale nic to nie dało. Gdzie tkwi problem? Na czytałem się różnych teorii, że mogą to być popychacze, napinacz któregoś z łańcuszków bądź niskie ciśnienie oleju. Jestem umówiony dopiero za ok. tydzień do mechanika, gdyż jest sezon urlopowy a ruch jest duży. Miał ktoś z was forumowiczów podobne objawy? Co to było? Czy mogę w miare normalnie jeździć czy opuścić sobie do wizyty mechanika? Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, jeżeli na gorącym silniku słychać klekotanie cały czas to nie wróżę tego dobrze..

Pierwsze zacznij od zmierzenia ciśnienia oleju, jeżeli ciśnienie będzie dobre to pewnie napinacz oddycha resztką sił..

Ja bym nie ryzykował i nie jeździł skoro na ciepłym cały czas słychać klekotanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 16:18, k232 napisał:

O kurczę, jeżeli na gorącym silniku słychać klekotanie cały czas to nie wróżę tego dobrze..

Pierwsze zacznij od zmierzenia ciśnienia oleju, jeżeli ciśnienie będzie dobre to pewnie napinacz oddycha resztką sił..

Ja bym nie ryzykował i nie jeździł skoro na ciepłym cały czas słychać klekotanie ;/

Dlatego odpuscilem sobie jazde na razie. Za tydzien do mechanika auto odstawie, bylem wczesniej na wizycie i tez stwierdzil napinacz. Zlecilem mu tez sprawdzenie ciśnienia oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...