Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podtopienie komory silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio podtopiło mi lekko przód samochodu, stał na wjeździe do garażu, linia wody sięgała mniej więcej tak jak na załączonej grafice, może trochę wyżej. Wywaliło wodę z kanalizacji burzowej, zanim zobaczyłem co się dzieje i odjechałem minęło jakieś 10minut. We wnętrzu wody nie ma, początkowo nic się nie działo, ale po 5 dniach z okolic pasków klinowych słychać już dziwne odgłosy, takie głośne szumienie, które zmienia się w zależności od obrotów silnika., wcześniej cichutko chodziło. Być może to jakieś łożysko, rolka, napinacz gdzie dostała się woda. Halogeny zaparowane i lekko jeden klosz lampy przedniej.

Czy zgłaszać takie coś z ubezpieczenia AC? Bo niby samochód w tej chwili jeździ, ale nie wiem czy z czasem jakieś inne problemy z elektroniką np nie będą. Czy jest jakaś szansa na odszkodowanie? Czy jakieś inne elementy mogły również ucierpieć wskutek kontaktu z wodą?

zalanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zgłosił do ubezpieczalni AC i oddał do ASO, wymienią pewnie wszystko razem z lampami, rolkami i wiązki od elektroniki. 

 

Albo odpuść i zrób na własny rachunek, czyli na tą chwile wymiany rolek i osuszenie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a czytałeś OWU AC?? Nie jest tam przypadkiem napisane, że AC działa tylko w przypadkach uszkodzenia auta w ruchu ulicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i obejmuje: "4) sił przyrody działających nagle (tj.: powódź, lawina,osunięcie i zapadanie się ziemi, gradobicie, huragan,uderzenie pioruna), 5) zalania lub zatopienia pojazdu,"
Tylko mam w wariancie wycena, więc do ASO raczej nie oddam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekalkuluj sobie o ile wzrośnie Ci składka po ewentualnej wypłacie pieniążków... Przy obecnych realiach nie wiem, czy nie lepiej wymienić rolki i nic nie zgłaszać. Halogeny i lampa parują, bo nabrały wody, jak je wyjmiesz i odparuje z nich woda będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 00:00, majlet napisał:

Ja bym to zgłosił do ubezpieczalni AC i oddał do ASO, wymienią pewnie wszystko razem z lampami, rolkami i wiązki od elektroniki. 

 

Albo odpuść i zrób na własny rachunek, czyli na tą chwile wymiany rolek i osuszenie wszystkiego.

Silnik od razu wymienią.

Edytowane przez PatrickU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 00:43, PatrickU napisał:

Silnik od razu wymienią.

wnosisz coś do tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...