Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpania podczas wilgoci,deszczu


kamilos2210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opisze swoj problem, mam audi b5 z silnikiem 1.6 97r. Auto podczas deszczu, rano gdy jest na dworze wilgotno zachowuje sie dziwnie podczas jazdy,tzn. szarpie przy dodawaniu gazu, robi kangurki, dlawi sie. Objaw ten jest tylko podczas takiej pogody. Jak na dworze cieplo sloneczko to jest cacy nic sie nie dzieje. Dodam tez ze np. na luzie podczas takiej pogody rowniez sie dlawi. Nie wchodzi ladnie w obroty tylko jakby nie dostawal takiej ilosci paliwa jak powinien. Jesli by to byla wina pompy to rowniez podczas ladnej pogody by sie tak zachowywal? Filtr paliwa wymieniony, swiece, przewody jakies 25 tys temu, przeplywomierz patrzylem niby chyba ze go sie jeszcze bardziej rozbiera? Od czego zaczac zeby nie wymienic zaraz pol samochodu. Licze na wasa pomoc, sugestie. Auto na samej Pb, bez LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pierwsze co to ogarnąć błędy na kompie jeśli nic nie będzie .. to wtedy sprawdzać szczelności , dziwne że zależy od pogody .. ja rozumiem 1.8t i nieszczelność intercoolera to wtedy są takie objawy.. ale w 1.6.. mało prawdopodobne, ale sprawdź osłonę filtra powietrza czy nie dziurawa, drogę do przepustnicy, może gdzieś zasysa lewe, ciężko stwierdzić, wróżyć też nie ma co, sprawdź błędy ;) aa i jeszcze jedno, wspominałeś o dawce paliwa ? jeśli na postoju dławi się i czuć mocny aromat benzyny to może coś być z dawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A wiec bledow zadnych nie pokazuje, jutro bede mial wiecej czasu to posprawdzam nieszczelnosci. Jak sie dlawi na postoju nie czuc woni benzyny. Ale dzis np. Podczas pogody deszczowej wszystko bylo ok..dziwne.. A i jeszcze jedno, przepalila mi sie opaska od lacznika rury wydechowej, zalozylem taka byle jaka nie za bardzo wytrzymala, teraz bede zamawial lacznik i montowal nowy, czy np. nieszczelnosc w rurze wydechowej moze powodowac takie objawy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydechu to obejma  takich objawów nie da, a jeśli chodzi o obudowę filtra powietrza to ja u siebie nie mam dziury i na 99% nie  powinno tam jej być moim zdaniem, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Czy może to wpływać na dławienie się ? podczas deszczu może tak być .. wszystko jest możliwe, spróbuj zakleić czymś tą dziurę nawet na chwilę np. klejem na gorąco, i zrób test. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleilem dziure mocna tasma, poki co chce zobaczyc jaki bedzie to mialo wplyw na prace silnika. Nie chce pisac ze nie wiadomo jakiej mocy teraz auto dostalo ale mi sie wydaje ze jest lepiej, chociaz u mnie teraz pogoda sloneczna i temp. 30 stopni zobaczymy jak przyjda opady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura ma tam być.To na zlatywanie syfów. U mnie na takie objawy pomogła wymiana kopułki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6342902075

Czy o taka kopulke ci chodzi? Faktycznie dzis podczas pogody takiej wilgotnej przy duzym obciazeniu silnika tzn. Np jazda na 3 biegu 20km/h i gaz w podloge czulem znowu przeskok, szarpniecie. Zamawiam teraz kopulke jak kolega pisze czy taka bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece, przewody zapłonowe, kopułka cewki zapłonowe czy co tam masz. Zła pogoda daje podpowiedź. Wilgoć. Jak się będzie ściemniać weź wodę w spryskiwaczu takim do szyb, podnieś maskę i spryskaj silnik, (oczywiście uruchomiony), tak najszybciej sprawdzisz przebicia na przewodach. będziesz widział jak skaczą ci iskry na kołach pasowych itd.

Edytowane przez wisiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedz, szczerze powiem ze ciezko mi teraz sprawdzic po zmroku czy cos ma przebicie bo wstaje wczesnie do pracy-widno, ide spac szybko-widno. Rzuce sie na kopulke i wymienie, koszt maly a moze bedzie strzal w dziesiatke. Swiece patrzylem ostatnio, wszyskie sa suche, zadnych nalotow nie maja, mysle ze sa ok. Jakies sugestie przy wymianie kopulki? Bedzie z tym klopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece bez nalotów przy szarpaniu czytaj wypadaniu zapłonu? No mega dziwne... bo jak masz przebicie na kablach wn a pewnie tak masz jak jest wilgotno to nie spala mieszanki paliwowo powietrznej tym samym świeca czarna... no chyba, że sprawdzasz jak wszystko jest ok to wtedy ten nagar się wypala. Popsikaj spryskiwaczem na kable i wpatruj się gdzie przeskakuje ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...