Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzewam kotleta :P czy wiązka kabli podrzewanych siedzień pasuje lift/przed lift do climatronika i siedzien? różnią się wtyczki ?


Mianowicie podepne siedzenia przedlift do climatronika polift ta samą wiązką? lub inaczej wiązka z przedlifta pasuje do climatronika polifcie?


pomocy ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W niedalekiej przyszłości planuję dołożyć grzane cztery litery:) i powoli rozglądam się za gratami do rezania. Mam pytanie czy mogę już założyć klimatronik z funkcją grzania? Tzn czy będzie poprawnie działał, bo foteli jeszcze szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie po przyuvzeniu vin. I adaptacji kratek nawiewow.

Będziesz mialnty błędy w klimatroniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fotel kierowcy nie grzeje w ogóle. Zaglądam pod fotel właśnie kierowcy a tam jest tylko podłączoną żółta kostka (airbag) a pozostałe są puste. Natomiast od pasażera gdzie grzanie działa, wszystkie kostki są zapełnione. Czyli fotel kierowcy nie ma grzania?

Edytowane przez GregoryFx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z grzaniem fotela kierowcy... widzę dużo pracy z tym.

Temat bardzo pomocny. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Mam pewnie problem z moją a6 c6. Sytuacja wygląda tak, miałem zwykłe stołki bez żadnej elektryki itd. zamieniłem je na skórę + elektryczne sterowanie. Jednak nowe fotele są od anglika, fotel kierowcy - (w jego miejsce włożony jest pasażera od anglika) - montaż przebiegł bez problemu, pociągnąłem kable do czerwonej kostki tylko + i -, podłączyłem czarną kostkę z czujnikiem pasów analogicznie jak była w poprzednich stołkach + zółtą od poduchy i wszystko działa jak należy. Fotel pasażera (w jego miejsce włożony kierowcy od anglika) podpiąłem analogicznie jednak działa jedynie sterowanie lędźwi, pozostałe przyciski nie reagują. W angliku fotel ten miał pamięć, a ja niestety kupiłem go bez modułu pamięci, i zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie w przypadku używania go bez pamięci? Wie ktoś, czy za sterowanie fotelem prawo-lewo, góra dół itd. odpowiada moduł od pamięci foteli, czy po podaniu zasilania fotel powinien działać bez tego modułu? A może jest jakiś sposób, by ruszyć ten fotel bez wykorzystania modułu pamięci?
Będę serdecznie wdzięczny za każdą odpowiedź, bo zarywam już drugą noc w garażu i nie mogę sobie z tym poradzić.

Edytowane przez zalip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszy bez modułu. A nawet jak będziesz miał moduł to tez może cały nie być sterowany

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś może numery PIN do kostek C i F panela klimatyzacji? Szukam i nie mogę znaleźć.

Przy okazji - gniazdo bezpiecznika nr 44 - jaki numer części lub może jakiś link?

Jeśli było opisywane to w ramach przypomnienia (może ktoś skorzysta) - NR PIN'ów

Czerwona kostka w podłodze pod fotelami - elektryka foteli, światło i pamięć:

Piny 2,3,6,7,9,10 - 000 979 132

Piny 4,5 - 000 979 134

Zielona kostka w podłodze pod fotelami - grzanie foteli:

Piny 1,2 - 000 979 134

Piny 3,4 - 000 979 136

Czarna kostka w podłodze pod fotelami - czujnik pasażera i czujnik niezapiętych pasów

Piny 5,6,7,8 - 000 979 134

Kostka C - panel klimatyzacji

Piny 5,6 - 000 979 018

Kostka F - panel klimatyzacji

Piny 1,2,3 - 000 979 135

Gniazdo bezpiecznika nr 44

Piny - 000 979 135

Oczywiście to jest to co ja użyłem i pasuje idealnie. Każdy robi wg własnego uznania i na swoją odpowiedzialność.

PS

Cały wątek super i wielkie dzięki Autorom. Dzięki "kaju" za rozszyfrowanie niektórych PINów ;)

Edytowane przez malybz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mnóstwo tych pinów...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany wrzuciłem kubły i wyskoczył mi airbag. Stare miały maty zajęcia, nowe nie mają. Przekodowałem ale prosiłbym o sprawdzenie. Było 0033622. Zrobiłem 0030622. Błąd zniknął, przynajmniej na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zniknął to jest git

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi o zasilanie foteli do sterowania elektrycznego tak o ma wyglądać ?

9kip45coqhgv_t.jpg

Sorry za takie hieroglify ale ja musze mieć to jak czarne na białym rozrysowane :P

A tak to powinno wyglądać w całości po za pamięcią ? przeczytałem ten wątek i po prostu to przerysowałem chyba dobrze sprawdźcie mnie

vabdicjfz3w3_t.jpg​​

Tak ma to wyglądać ?

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie mat grzejnych w fotelach.

W aucie(B6 2002r), które chcę kupić są pół-skóry, ręczna regulacja i jakaś regulacja elektryczna na okrągłym guziku. Brak grzanych tyłków niestety.

Wiązkę spokojnie ogarnę w domowym zaciszu, jej instalacja i wymiana panelu klimy na taką z pokrętłami to też nie problem. Ale pozostaje kwestia mat w fotelach- czy same maty były montowane standardowo w każdym fotelu czy tylko wraz z instalacją?

Po wtyczce nie stwierdzę, bo nie mam dostępu do auta.

Samych foteli nie chcę wymieniać bo są za ładne, sama operacja dołożenia mat też mi się nie uśmiecha, bo to sporo roboty.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz climy pod stołki grzane to raczej w fotelach mat mię znajdziesz. Żeby maty dołożyć musisz rozebrać fotel. Chyba to jest najgorsze. Jak będziesz szukał mat to szukaj po takie same przeszycia jak masz na fotelu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wtyczka jest zielona. Ty masz zapewne żółta od poduch i czerwona od ledzwi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mat nie znajdę w aucie. Niby logiczne, ale wolałem się upewnić :)

Widzę, że w necie też ciężko pasujące znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz to co myślę to trudno znaleźć. Do skór jest dużo

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Lepszym wyjściem jest wymiana foteli

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam obecnie manualne fotele sportowe z elektrycznymi lędźwiami, czy gdybym kupił fotele elektrycznie sterowane w kiepskim stanie to czy istnieje możliwość abym albo przełożył elektrykę do swoich siedzeń, albo w tych kiepskich wymienił siedziska na te co mam obecnie?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...