Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

nie przejmuj się ktoś z jakiegoś powodu zmostkował przewody od poduszek i tyle skoro nie masz błedu na desce to wszystko gra.

do poduszek idą w zależności od wersji dwa lub 3 przewody 2 kolorowe takie jakie tam masz i 3 brązowy masa która albo idzie z czerwonej kostki i w tedy jest to gruby kabel albo idzie z kostki er bega i w tedy jest to cienki kabel i tyle 

u ciebie widać te 2 kable niebieski i czarny one idą do poduszki fotela i jest tam nawet ten cienki brązowy który ktoś odciął ale on jest teraz niepotrzebny bo masz masę z tej czerwonej kostki 

Edytowane przez batman146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo nie wiem co robić założyłem maty org od a6 wiązkę kupiłem klimatronik podpięty a fotel kierowcy grzeje bez przerwy a fotel pasażera 10-11 minut i się wyłącza na 0 przechodzi na klimatroniku i trzeba zaś ręcznie włączać od nowa zero błędów nawet fotele zamieniłem i fotel pasażera normalnie chodził na miejscu kierowcy nie wiem co robić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. koledzy co prawda nie przeczytalem calego tematu tylko kilka stron ale nie znalazlem nic na moje pytanie. Czy jak mam fotele grzane i elektrycznie regulowane ledzwia oraz pakiet Swiatlo, to jakoś łatwiej mi bedzie podłączyć full elektryczne fotele? bo srednio ogarniam elektrykę, nie mówiąc już o robieniu wiązki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kar El napisał:

witam. koledzy co prawda nie przeczytalem calego tematu tylko kilka stron ale nie znalazlem nic na moje pytanie. Czy jak mam fotele grzane i elektrycznie regulowane ledzwia oraz pakiet Swiatlo, to jakoś łatwiej mi bedzie podłączyć full elektryczne fotele? bo srednio ogarniam elektrykę, nie mówiąc już o robieniu wiązki

Tak, powinno być p&p + wymiana bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tylko elektryczne ledzwia i elektryka fotela ruszyła od strzału, a ktoś może powiedzieć, który bezpiecznik trzeba wymienić i na jaki ? bo zapomniałem o tym... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie koledzy za odpowiedź, to będę montował. a jaki bezpiecznik trzeba wymienić, i ile Amper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest przymocowany do mce. Powinno się go wymienić na bezpiecznik termiczny taki jak od elektrycznych szyb.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce aktualnie fabrycznego,  trzeba wstawić taki: http://allegro.pl/audi-se-sk-vw-bezpiecznik-termiczny-30a-443937105a-i6712935739.html ? dobrze rozumiem ? czy trzeba gdzieś przylutować gniazdo z takim bezpiecznikiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, greg2505 napisał:

Tam jest miejsce na ten bezpiecznik ,nic nie trzeba lutować 

Gdzie to miejsce,  możesz bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 22:06, silnik napisał:

Gdzie to miejsce,  możesz bardziej szczegółowo.

znalazłem taki temat: 

tutaj są zdjęcia gdzie są bezpieczniki

tylko teraz pytanie, czy dajemy po jednym termiku na stronę czy tylko przy bezpiecznikach jeden a z drugiej strony normalny 30A ? Poratuje ktoś bo chciałbym to już ogarnąć.

Edytowane przez Dread1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś podawał numery osłon szyn foteli w pełnej elektryce. Ja na forum nie znalazłem więc podaję dla koloru SWING:

Fotel kierowcy:

8E0 881 347C

8E0 881 348C

8E0 881 349A

8E0 881 350A

Fotel pasażera:

8E0 881 477C

8E0 881 478C

8E0 881 479A

8E0 881 480A

Od foteli ręcznie regulowanych różnią się tylko literką na końcu (manualne nie mają literki C i A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Mam problem, wszystko podłaczyłem tak jak pisze batman, ale nie mam prądu na zielonej kostce do grzania foteli.Zaznaczam ,że foteli jeszcze nie wstawiłem.Ale przecież po włączeniu grzania na klimatroniku, na kostce powinno się pojawić napięcie.Kable do klimatronika są podłączone prawidłowo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Mam taki problem że przestało mi działać ogrzewanie fotela kierowcy, pasażera działa idealnie. Sprawdzałem próbówką czy jest prąd, ale niestety na żadnym pinie nie ma prądu, pod fotelem pasażera prąd jest na przewodzie żółto-czarnym. Ktoś wie gdzie on jest podpięty? Albo może zna ktoś jakiś inne rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapnij vaga i błędy zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzóciłem fotle z a6 c6 mają dokładnie te same funkcje co stare (grzanie i lędźwie) dodatkowo pakiet światło. Problem w tym że lędźwie pompują się w odbiciu lustrzanym... przycisk do góry a poducha zjeżdża i odwriotnie. Przycisk do przodu a poducha się chowa... w czym rzecz? to samo z lewym i prawym fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . 58b podświetlenie wyłącznika - regulacji podgrzewania gdzie znajde ten pin  58b ? :-) i pytanko w fotelach mam 3 szt gniazd , żółte jak sie domyślam Airbag , dwie pozostałe ma ktoś może rozpiske który pin od czego w tych zielonej i czerwonej kostce chciał bym przerobić to na jedną 4 pinową i według schematu wyżej podłączyć fotele aaa i jeszcze pytanie ? miałem grzanie podłączone na starych fotelach na zasadzie przełącznika 1-0-2 i było grzanie podłaczone przez przekaznik czy tu według schematu wyżej musze zastosować przekaznik czy bezpośrednio pod bezp. tak pytam wolę zapytać niż skopać instalację . Pozdrawiam

Zdjęcie0046 [40].jpg

Zdjęcie0052 [40].jpg

Zdjęcie0057 [40].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy B6, B7, schemat powyżej też.  :wink:

Ale wieczorem mogę podrzucić Ci opis tych kostek. 

Tak żółta airbag, czerwone mogą być lędźwie, zielona grzanie fotela. 

Nie do końca rozumiem co chcesz przerabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...