Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Marcin850527 napisał:

Czy ktos z forum robi wiazki do grzanych i elektrycznych fofeli??

Zapytaj 'Kaju"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, od dzis I ja jestem posiadaczem grzanych dupek :) Łukaszu dzieki za wiazke I sory za marudzenie :) Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wątek... i mam pytanko... bo mam do dorwania fotele z el sterowane m... tylko siedzenie kierowcy jest zmasakrowane... i teraz pytanie warto się bawić z przekładanie silniczków, mat, sterowania ze starych foteli do stelaża moich stołków -sline-  ? i czy wogóle jest to wykonalne?:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zniszczona tapicerka ,wystarczy przełożyć tapicerkę ze swoich do stelaży elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, greg2505 napisał:

jeśli zniszczona tapicerka ,wystarczy przełożyć tapicerkę ze swoich do stelaży elektrycznych

Ale masz na myśli tapicerkę wraz z gąbkami ?

A nie wie ktoś czy stelaże recaro bardzo się różnią od stelazy sline z b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś może ma namiar gdzie kupić bezpiecznik 30 a w obudowie potrzebny do plusa lędżwi ? Dzięki za linka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to zeby dalo sie go podczepic do mce? Kup na allegro bezpiecznik termiczny razem z podstawką 4A0937530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat. Czy któryś z kolegów podjąłby się motażu foteli elek. w Seacie Exeo? Oczywiście odpłatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2018 o 09:41, mikrus36 napisał:

Panowie podepnę się pod temat. Czy któryś z kolegów podjąłby się motażu foteli elek. w Seacie Exeo? Oczywiście odpłatnie. 

jakbyś był z okolic Krakowa to bym ci pomógł szkoda że jesteś ze stolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2018 o 17:21, batman146 napisał:

jakbyś był z okolic Krakowa to bym ci pomógł szkoda że jesteś ze stolicy

Pytanie ile by to zajęło i czy weekend wchodzi w grę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o kontakt priv (aby podał numer telefonu) kogoś kto przerabiał temat podłączenia w pełni elektrycznego fotela podgrzewanego mając wcześniej manualną regulację z grzaniem.

Wolałbym zadzwonić i zadać dwa pytania odnośnie tematu.

Nie ukrywam, że trochę mi się "pali" ze względu na dostępność i foteli i wiązki do kupna.

 

EDIT:

A więc się stało i kupiłem fotele. Fotel kierowcy jest w pełni elektryczny a pasażera ma elektryczne tylko lędźwie.

Teraz mam manualne sterowanie bez lędźwi ale za to mam grzanie.

Nie wiem jakie wiązki mają fotele, które przyjdą ale pytanie czy silniczek i wiązkę muszę kupić oddzielnie czy jest szansa, że będzie już w zestawie z fotelem kierowcy?

 

Edytowane przez papadziordzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2018 o 17:21, batman146 napisał:

jakbyś był z okolic Krakowa to bym ci pomógł szkoda że jesteś ze stolicy

Siema Batman 146 napisz proszę ile byś wziął za zamówienie, zamontowanie podgrzewanych foteli w a4 b8 razem z zakupem wszystkich części, foteli i panelu sterowania. Twoja robocizna oraz poświęcony czas na skompletowanie wszystkich potrzebnych części. Mniej więcej wiem ile kosztują fotele elektryczne i podgrzewane na alledrogo ale wolałbym żeby jedna osoba zajęła się całością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe rezanko zakończone. 

Dzisiaj dzięki Waszym opisom, wyjaśnieniom i zdjęciom zamieszczonym na tym jakże zacnym forum, udało mi się podłączyć ogrzewanie foteli i sterowanie lędźwiami. Poprzedni właściciel zamontował ładne fotele z s-line pół skóry. Zastanawiałem się poco jest na fotelach takie okrągłe ustrojstwo na boku - okazało się że to sterowanie lędźwiami. Pod fotelem znalazłem 2 niepodpięte wtyczki wychodzące z fotela. Doczytałem że jedna jest od sterowania lędźwiami a druga od grzania d*py, więc niezwykle ucieszony nabyłem:

- panel klimy z grzaniem z alledrogo 150zł (trzeba uważać, bo dostałem węższy niż mój stary, pewnie od radia 2 din)

- wiązkę z OLX 250zł (grzanie+lędźwie+światło w fotelach) https://www.olx.pl/oferta/wiazka-podgrzewanych-foteli-audi-a4-b6-b7-warszawa-CID5-ID7T8cd.html

- klucz spline do foteli (12zł Neo w Leroy)

- parę piwek :)

Jeśli chodzi o wiązkę to nie jest idealna, najsłabszy jej element to zbyt krótkie brązowe przewody od masy do foteli. Brakuje jakieś 15cm żeby puścić przewód w oryginalnych kanałach. Oczywiście da się połączyć puszczając przewód "na skróty" ale ja lubię mieć zrobione lepiej:) Mimo ceny za wiązkę wolałem kupić gotową, wydałem pieniądze ale zaoszczędziłem sporo czasu.

Czasu zeszło sporo, bo nie znam jeszcze budowy auta, więc przy rozbieraniu rozkminiałem sobie co gdzie jest i do czego służy + czyściłem wszystkie zakamarki, myłem plastiki pod kranem żeby potem auto jakoś wyglądało. 

Po zmontowaniu zestawu przy jeździe próbnej 2 razy ciągłym światłem zapaliła się kontrolka od ESP, po mniej więcej minucie gasła. Jeszcze nie wiem co jest przyczyną muszę ogarnąć sobie kabelek do VCDS Lite. 

Nie udało mi się podłączyć oświetlenia foteli (na nogi pasażera), nie jestem pewny czy mój moduł komfortu to obsługuje i muszę jeszcze doczytać jak dokładnie się wpiąć.

Przez ten nieszczęsny panel od klimy nie pozostaje mi nic innego jak szukać radia 2-DIN:)

Jeśli ktoś się zastanawia czy robić u siebie taką operację, czy nie, to: tak, robić. Wszystko było proste i poszło bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie :) wsadziłem do a4 b7 fotele a6 c6 . kostka od airbag ok , kostke ( czarna) od pasów wsadziłem swoją ( od a6 sie rozni ) i została mi tylko czerwona ( sama elektryka bez grzania i oswietlenia , tylko regulacja lędzwi ) to wystarczy do tej kostki podciagnąć 2 przewody plus i minus i na czerwonym wsadzic bezpiecznik? 15 czy 30? 

.......................
Ten schemat bedzie ok ?

schemat foteli.jpg

Edytowane przez szalonyharry
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ori masz jeden bezpiecznik na obydwa fotele, jest podczepiony pod MCE. Tak więc daj stały + z szyny zasilającej za mce, potem bezpiecznik 25A zwykły lub 30 A termiczny (jeden na obydwa obdowdy w zupełności wystarczy), za bezpiecznikiem rozdziel na dwa obdwody i kablem 2,5mm2 podprowadź do kostki fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...