Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanko którędy puścić kable od fotele kierowcy do fotela pasażera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda wątek ten przeplata się w temacie a jednoznacznie nikt nie napisał TAK lub NIE. Pytanie brzmi,  czy trzeba prowadzić masy z kostek grzania na piny klimatronika D15 i D16. Jestem na etapie robienia wiązek pod grzanie + full elektryka + pakiet światło i odpowiedź na zadane pytanie ułatwiłaby mi rozplanowanie wiązek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jaras99 napisał:

co prawda wątek ten przeplata się w temacie a jednoznacznie nikt nie napisał TAK lub NIE. Pytanie brzmi,  czy trzeba prowadzić masy z kostek grzania na piny klimatronika D15 i D16. Jestem na etapie robienia wiązek pod grzanie + full elektryka + pakiet światło i odpowiedź na zadane pytanie ułatwiłaby mi rozplanowanie wiązek  

D15 jest i tak puste. ie trzeba do D16, bo jest to i tak zmostkowane z masą na płytce climatronica - można od razu walić do budy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaju napisał:

D15 jest i tak puste. ie trzeba do D16, bo jest to i tak zmostkowane z masą na płytce climatronica - można od razu walić do budy.

?no to kleim wiąchę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w okolicach tunelu środkowego znajdę masę żeby się do budy przykręcić? gdzie najlepiej/najbliżej podłączyć wspólną masę dla grzania, elektryki foteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaras99 napisał:

a czy w okolicach tunelu środkowego znajdę masę żeby się do budy przykręcić? gdzie najlepiej/najbliżej podłączyć wspólną masę dla grzania, elektryki foteli?

Słupek B ,tam jest śruba od masy po obu stronach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po montażu foteli z a6. Full elektryka działa, grzanie stołków działa. Elektrykę puściłem przez termiczny a grzanie poprowadziłem przez bezpiecznik 44. Błędami nie wali także wszystko cacy?.. dzięki za wskazówki, podziałałem tak jak sugerowaliście.

Jedynie co to osłony prowadnic foteli nie pasują bo są za wąskie. Orientujecie się czy prowadnice do elektrycznych foteli z B7 czy B6 pasują narmalnie na fotele z C6? Może ktoś by podrzucił nr tych osłon dla wersji kolorystycznej soul

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oslony od skody octavii 3. Tylko trzeba dodatkowe koleczki wyslepiajace dziury w podlodze założyć w miejsca gdziemocowane były zwykle osłony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 09:16, bobikos napisał:

Kup oslony od skody octavii 3. Tylko trzeba dodatkowe koleczki wyslepiajace dziury w podlodze założyć w miejsca gdziemocowane były zwykle osłony 

Ale to normalnie że zwykłej Octavii mam szukać czy takiej co miała elektryczne fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem, bo dość dawno kupowałem te osłony.  Ostatecznie do elektrycznych foteli od A6 C6 kupiłem numery:

8E0881348E, 8E0881347E, 4F0881672A - 4 szt każdego numeru. Ale kojarzę że przymierzałem te osłony do octavii 3 z manualnymi fotelami i pasowały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bobikos napisał:

Trochę namieszałem, bo dość dawno kupowałem te osłony.  Ostatecznie do elektrycznych foteli od A6 C6 kupiłem numery:

8E0881348E, 8E0881347E, 4F0881672A - 4 szt każdego numeru. Ale kojarzę że przymierzałem te osłony do octavii 3 z manualnymi fotelami i pasowały.

 

Dzięki. To będę szukał takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bobikos napisał:

Ja na allegro kupilem

A słuchaj nic więcej nie muszę kupić aby to wszystko się trzymało? Mam teraz gołe szyny po prostu przykręcone do podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te osłony mocuje się na szynach, nic więcej nie trzeba. Pozostają jedynie nieładne dziury po miejscach na kołki/wkręty, które trzeba czymś dodatkowym zaślepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupiłem fotele z A6 C6 z grzaniem, elektryką lędźwia oraz airbag. Obecnie posiadam tylko airbag. 

Z tego co doczytałem, muszę zakupić climatronic z opcją grzania foteli oraz wiązkę fotela.

jeżeli kupię wiązkę do foteli b6/b7 chyba nie podejdzie do kostek z a6 c6?

spacer.png

Czy wystarczy przemienić jakieś piny? czy sprawa wymaga większego rzeźbienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazzi napisał:

jeżeli kupię wiązkę do foteli b6/b7 chyba nie podejdzie do kostek z a6 c6?

Wtyczki są inne.  ktoś gdzieś pisał że da się przyrzezbic etyki fotela C6 pod B6 B7. Cos tam przyciąć nozykiem.Ja kupiłem wtyki z C6 na allegro za 50 zł. Szukaj z C6 albo B8, są takie same. Wiązkę zrobisz zgodnie z opisami w tym temacie. Jestem świeżo po montażu full elektryki grzanej z C6

BTW

Mam komplety wtyczek wraz z ich mocowaniami dla kierowcy, pasażera dla B6, B7. Mogę odstąpić

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazzi napisał:

Panowie, zakupiłem fotele z A6 C6 z grzaniem, elektryką lędźwia oraz airbag. Obecnie posiadam tylko airbag. 

Z tego co doczytałem, muszę zakupić climatronic z opcją grzania foteli oraz wiązkę fotela.

jeżeli kupię wiązkę do foteli b6/b7 chyba nie podejdzie do kostek z a6 c6?

spacer.png

Czy wystarczy przemienić jakieś piny? czy sprawa wymaga większego rzeźbienia? 

Dorabiam wiązki również do foteli C6 montowanych w B6/7. Jest trochę inna pinologia w przypadku grzania, ale robię wszystko pod Twoje auto. Zapraszam na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś zdj schematu jak podłączyć pod klimatronik i gniazdo bezpiecznikow . Stare zdj już nie działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Dołożyłem grzane fotele. Zrobiłem wszystko tak jak przeczytałem na internecie Problem jest taki że nie grzeją fotele . Błędów nie ma  . Sprawdzałem miernikiem czy jest prąd w kostce pod fotelem . Nie ma prądy w przewodach czarno żółtym i czarno zielonym. W czym szukać przyczyny?
Trzeba coś kodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...