Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie gniazd wtyków w podłodze do grzania siedzenia jakie są poprawne nr ? kupiłem 1J0 937 741 ale jest to czarne gniazdo w dodatku tylko jedna część ( pół gniazda).

..tak teraz wystepuje to jako czarna kostka składająca sie z 2 części (chodzi oczywiście o kostke która siedzi w podlodze :mysli:)

1J0 937 723

1J0 937 724

Czyli x2 na P i L stronę, kupiłem nie takie wcześniej wtyki bo wątek mnie zmylił. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie pin 2 kostka czerwona - potrzebował bym taki pin żeński do kostki fotela. Może ktoś kupował gdzieś bo na allegro znalazłem ale te szersze takie jak pin 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

000 979 131 jakbyś chciał kupować w ASO. Cena 12zł za jeden kabelek (2 piny)... a tak poza tym, bo już nie pamiętam... w czerwonej kostce wszystkie piny nie są takie same??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie piny skrajne w czerwonej kostce z fotela czyli żeńskie są szersze w miejsce nr 2 go nie wszadzisz

wtyczkaczerw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech teraz ktos zbirerze całość do kupy i da jeden poprawny schemat łączenia , nr kostek wszystkich i nr pinów , tez czeka mnie rezanie grzania , klimatronik kupiony,

---------- Post dopisany 02-08-2012 at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany 26-07-2012 at 15:02 ----------

Pany jak sie zmienia klimatronoc ze zwykłego na grzane d*py to trzeba na cos uważać, kumpel mówił ze jakieś kody trzeba odpisać ??? klimatronik sie koduje ??? ale jak ? myślałem ze p and p i chula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech teraz ktos zbirerze całość do kupy i da jeden poprawny schemat łączenia , nr kostek wszystkich i nr pinów , tez czeka mnie rezanie grzania , klimatronik kupiony,

---------- Post dopisany 02-08-2012 at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany 26-07-2012 at 15:02 ----------

Pany jak sie zmienia klimatronoc ze zwykłego na grzane d*py to trzeba na cos uważać, kumpel mówił ze jakieś kody trzeba odpisać ??? klimatronik sie koduje ??? ale jak ? myślałem ze p and p i chula

przyuczasz tylko vin i po ptokach , kodowanie klimatronika to w 99% same zera:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki domin jesteś juz po urlopie bo wiesz co chce :wink: wiązke taką samą jak zakupił Lenox :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki domin jesteś juz po urlopie bo wiesz co chce :wink: wiązke taką samą jak zakupił Lenox :naughty:

no niestety skończyło sie urlopowanie:slina: znajde chwile to cuś spentam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam u siebie fotele z grzeniem tylka, ale bez elektrycznej regulacji a teraz zakupiłem takie z grzaniem i elektrycznie regulowane.

Mam takie wtyczki w fotelu:

wtyczki2.jpg

wtyczki3.jpg

Nie wiem niestety jakie mam kable pod fotelem bo już nie zdążyłem zrobić fotek.

Od czego są te wtyczki?

Znalazłm taki opis na 1 stronie:

"zielona wtyczka to zasilanie mat, czerwona elektryka lędźwi i sterowanie, fotele zółta poduszka, czarna czujnik siedziska b7".

Czy to jest prawidłowy opis?

Jeżeli nie będę miał u siebie w aucie instalacji z wtyczką koloru czerwonego elektryka lędźwi i sterowanie to co mam tam podpiąć? Mogę wziąć z innej wtyczki zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona elektryka

zielona grznie d*p

czarna czujnik pasów

zółta jasiek

elektryka lędzwi to tylko 2 przewody + i -

u Ciebie widze że masz zdaje sie nawet fotele z pamięciami i w pełnej elektryce oraz pakiet światło:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozkminiam tą czerwono wtyczke w podłodze. Brakuje mi tylko zasilania foteli, skad je podciągnąć najszybciej i naprościej? Poradzcie Panowie bo dzisiaj chce to montować. Zaraz jade do ASO po piny, Kupie tez bezpieczniek 30A w obudowie zeby wpiąć w układ, ale nie wiem do czego podłączyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa ze słupka a plusa podciągnij z bezpieczników z zasilającego grubego kabelka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego grubego kabelka? Błagam Cię, opisz mi to lopatologicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego grubego kabelka? Błagam Cię, opisz mi to lopatologicznie...

rozbebraj puche od bezpieczników i tam dochodzą 2 lub 3 takie czerwone grubaski, mostkuj sie do niego i przez bezpiecznik do fotla:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pozno... rozebrałem panel przy zapalniczce i tam sie wpiąłem we wtyczkę. Wypuściłem kabel pod wykładziną do miejsca gdzie jest wtyk czerwonej kostki i przy pomoz pina z ASO włożonego w gniazdno nr 4 zasiłem fotele. Zmieniłem też bezpiecznik dla zapalniczki z 15A na 10A. Nie używam i nie planuje nigdy używać zapalniczki, nawet wyrzucę z niej środek aby nikogo nie kusiło.

Walka trwała kilka godzin, ale udało się zamontować fotel kierowcy.

Oto efekt :)

fotel_n1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany to i ja mam pytanie odnośnie czerwonej kostki, fotele kupiłem ze sterowaniem lędzwi a w instalacji w aucie nie miałem, wyczytałem gdzies tutaj ze w podłodze w kostce czerwonej jeden kabelek od masy czyli minus juz jest poprowadzony(w kostce czerwonej w podłodze jest ten kabelek czy nie ma ? ) brakuje tylko zasilania czyli plusa i jego trzeba pociągnąc z grubego czerwonego kableka który jest chyba nad bezpiecznikami z boku taką gruba śrubą przykręcony , dobrze mówię ?

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

jeszcze jedno jezeli nie ma w tej czerwonej kostce kabelka z masą to skąd go wziąść jezeli chce tez z miejsca gdzie sa bezpieczniki bo nie chce mi sie odginać progów i wykładziny i szukać tego słupka ze śrubą....

---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ----------

i to pole 44 o którym ktoś tu pisał gdzie to jest bo nie czaje , myslałem ze to ta śruba na d bezpiecznikami z boku ale to chyba nie to :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany to i ja mam pytanie odnośnie czerwonej kostki, fotele kupiłem ze sterowaniem lędzwi a w instalacji w aucie nie miałem, wyczytałem gdzies tutaj ze w podłodze w kostce czerwonej jeden kabelek od masy czyli minus juz jest poprowadzony(w kostce czerwonej w podłodze jest ten kabelek czy nie ma ? ) brakuje tylko zasilania czyli plusa i jego trzeba pociągnąc z grubego czerwonego kableka który jest chyba nad bezpiecznikami z boku taką gruba śrubą przykręcony , dobrze mówię ?

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

jeszcze jedno jezeli nie ma w tej czerwonej kostce kabelka z masą to skąd go wziąść jezeli chce tez z miejsca gdzie sa bezpieczniki bo nie chce mi sie odginać progów i wykładziny i szukać tego słupka ze śrubą....

---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ----------

i to pole 44 o którym ktoś tu pisał gdzie to jest bo nie czaje , myslałem ze to ta śruba na d bezpiecznikami z boku ale to chyba nie to :kwasny:

pole 44 jest w bezpiecznikaach i ja np. zasiliłem sobie grzanie d*p z niego ,zresztą tak jest ori:wink:

co do czerwonej kostki czasem jest tylko z kabelkiem masowym a czasem wogóle jej niema , wtedy mase łapiesz ze słupka (brązowe kabelki skrecone śrubą) a p;usa z bezpieczników , odchylasz tylko plastiki na progach i posuwasz kabelek:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie w czerwonej kostce w podłodze własnie wychodzi jeden kabelek to pewnie ta masa , w którym pinie to ma byc w 5 ? a do 4 plus tak i powinno działać , a ten bezpiecznik w przewód to jak sie wpina wystarczy 10 A ?

---------- Post dopisany at 00:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:57 ----------

domin a ta wiązke którą dla mnie wyrezasz to w niej bedzie czerwona kostka do wpięcia czy tylko zielona do grzania ?

---------- Post dopisany at 00:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:58 ----------

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliło mi bezpiecznik 10A, czy u Was też jest 10A na sterowaniu elektrycznym foteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...