Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

ja własnie kupiłem 10 A i będe montował własnie takie a gdzie sie podpinałeś z plusem ?

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

wczoraj sprawdzałem okazało sie ze kabelek z masą jest juz pociągnięty do czerwonej kostki w podłodze, zostaje tylko podłączyć sie gdzieś z plusem, tylko kombinuje gdzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

Szukam podpowiedzi. Kolega ma problem z podgrzewanymi fotelami w jego B7 Avant 2007 2.0 diesel s-line. Jeden fotel grzeje a drugi już nie, bezpiecznik jest ok, próbnik przyłożony do kostki sprawnego fotela świeci jasno a w tym nie sprawnym ledwo co się żarzy. Co może być przyczyną.?

Z góry dzięki..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie nr pinów które wchodzą do kostki czarnej od grzania te 2 ciensze( 000 979 134 E chyba) i 2 grubsze ? oraz z drugiej strony ten gruby pin(000 979 227 E nie jestem pewien ?) i ten bardzo cieniutki zdaje sie ze taki sam jak te 3 piny w czujniku deszczu/zmierzchu 000 979 009 E .

dobre numery to mi ktos potwierdzi?

---------- Post dopisany 04-12-2012 at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2012 at 13:36 ----------

nikt nie zna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest jak się nie ma żadnych kabli pod siedzenia? Jest szansa na siedzenia elektrycznie regulowane ale zastanawiam się jak to będzie z podłączeniem. Wystarczy ori wiązka i podpiąć prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie bo w końcu nie wiem czy moge tak zrobić. Kupiłem fotele z elektrycznymi lędźwiami ,a mam w swoich pakiet oświetlenie. W czerwonej wtyczce mam pod 5 pinem już podpiętą masę więc rozumiem że nie musze jej ciągnąc żeby podłączyć lędźwie, a po drugie moge plusa wziąć z pin 2 który idzie do pakietu oświetlenie? czy musze ciągnąc plusa osobno. prościej by mi było zmostkować te piny i założyć 10A bezpiecznik który odpowiada za pakiet oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kiedy ta lampka sie swieci i co z tym sie wiaze - a dokladniej kiedy bedziesz mogl sterowac tymi ledzwiami - przy otwartych drzwiach :facepalm: ale co tam byle Tobie bylo wygodniej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie bo w końcu nie wiem czy moge tak zrobić. Kupiłem fotele z elektrycznymi lędźwiami ,a mam w swoich pakiet oświetlenie. W czerwonej wtyczce mam pod 5 pinem już podpiętą masę więc rozumiem że nie musze jej ciągnąc żeby podłączyć lędźwie, a po drugie moge plusa wziąć z pin 2 który idzie do pakietu oświetlenie? czy musze ciągnąc plusa osobno. prościej by mi było zmostkować te piny i założyć 10A bezpiecznik który odpowiada za pakiet oświetlenie.

Teoretycznie zadziała, bo do oświetlenia jest podany stały + a MK podaje masę. Problem jednak w tym że do podświetlenia idzie kabel o przekroju 0,5 a do lędźwi 1,5 albo grubszy. Sugerowałbym podciągnięcie osobnego przewodu. Druga kwesta, jakiej grubości jest kabel masowy? Jeśli gruby, nie musisz go wymieniać, sprawdź to. Ile przewodów wchodzi Ci do czerwonej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czerwonej wtyczki z fotela (nie do gniazda co jest w podłodze) wchodzą mi teraz 4 przewody (dwa od oświetlenia) jeden od lędźwi i gruba masa. Z tego co zauważyłem kabel od lędźwi jst troszeke cieńszy niż ten od oświetlenia. Więc inaczej niż piszesz. Poniżej zdjęcie z opisem

kostka.jpg

właśnie chcę zmostkować Oświetlenie pod fotelem (+) z lędźwiami (+) żeby nie ciągnąć dodatkowego kabla. Kablel od oświetlenia wydaje się grubszy więc myślę że to jest możliwe. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cienki bo do fotela jest go kawałek , w ori instalce przewód do lędzwi to min. 1,5 mm:wink: lepiej pociągnij po kabelku na strone , dużo roboty z tym niema:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z tych elementów potrzebne są do zrobienia tylko wiązki do elektryki foteli (czerwona kostka) jak tu

Kabelsatz Sitzverstellung / Lordose Audi A4 B7-33857

Bo się troche pogubiłem :kwasny:

No i jeszcze podpowiedzcie jakich wymiarów mają być oczka i jaką grubość mają kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z tych elementów potrzebne są do zrobienia tylko wiązki do elektryki foteli (czerwona kostka) jak tu

Kabelsatz Sitzverstellung / Lordose Audi A4 B7-33857

Bo się troche pogubiłem :kwasny:

No i jeszcze podpowiedzcie jakich wymiarów mają być oczka i jaką grubość mają kable.

to co pokazałeś to elektryka lędzwi:wink: tu znajdziesz info co i jak http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-montaz-podgrzewanych-foteli-b6-b7-72006/index6.html lub ewentualnie moge Ci zrobić taką wiache:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wiem, że lędźwie.

Dzięki za propozycję, ale nie ma to jak satysfakcja po zrobieniu tego samemu :wink: - dlatego nie kupiłem gotowej

W tym temacie na początku bogi wymienił co jest potrzebne, ale podał komplet do lędźwi i grzania foteli, a ja potrzebuję z tego wybrać to co do lędźwi.

Tak więc jeśli dobrze zrozumiałem (dla dwóch foteli):

kabel brązowy - grubość , długość: kier 325cm, pasaż 425cm

kabel czerwono-biały - grubość , długość: kier 325cm, pasaż 425cm

Jedna strona kabla:

Kostka czerwona 1j0 937 743b x 2

mały pin (męski) x 4 (do wpięcia w kostkę)

Druga strona kabla

oczka x 2

pin żeński x 2

szmaciana izolacja

I tu dwa pytania:

Brązowy kabel jest niepotrzebny jak wiązki do grzania są już położone ?

Nie jestem pewny co do drugiego końca kabla, jakie końcówki i do których kabli.

Popraw mnie jeśli coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz ciagnac po dwa kable na kazdy fotel ani kupowac kostek, pod fotelem w podlodze masz juz czerwona kostke żenska w która wystarczy tylko wpiac przewód z + , po drodze na przewodzie mozesz zamontowac bezpiecznik...

czyli: kabel --->z jednej strony oczko ----> z drugiej pin---> wpinasz i gotowe, ledzwie dzialaja...

opis wykonania i potrzebnych czesci masz tutaj http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b6-wymiana-foteli-31922/index12.html#post3114155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w mam pakiet światło, więc jak kupiłem fotele z elektrycznymi lędźwiami to połączyłem tylko mostkiem plus z oświetlenia lampki do plusa lędźwi minus już miałem bo miałem pakiet światło więc był gotowy. Nie trzeba wtedy ciągnąc specjalnie kabla spod kierownicy, wystarczy mostek z pakietu światło. Działa na tym samym bezpieczniku bo w sumie lędźwie nie potrzebują dużo prądu, zresztą ustawi się je raz i długo się nie zmienia ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz ciagnac po dwa kable na kazdy fotel ani kupowac kostek, pod fotelem w podlodze masz juz czerwona kostke żenska w która wystarczy tylko wpiac przewód z + , po drodze na przewodzie mozesz zamontowac bezpiecznik...

czyli: kabel --->z jednej strony oczko ----> z drugiej pin---> wpinasz i gotowe, ledzwie dzialaja...

opis wykonania i potrzebnych czesci masz tutaj http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b6-wymiana-foteli-31922/index12.html#post3114155

O widzisz, na ten wątek co podrzuciłeś, nie trafiłem wcześniej - dzięki !:wink:

Jeśli chodzi o kostkę w podłodze to niestety czerwonej nie mam, to na pewno muszę dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w mam pakiet światło, więc jak kupiłem fotele z elektrycznymi lędźwiami to połączyłem tylko mostkiem plus z oświetlenia lampki do plusa lędźwi minus już miałem bo miałem pakiet światło więc był gotowy. Nie trzeba wtedy ciągnąc specjalnie kabla spod kierownicy, wystarczy mostek z pakietu światło. Działa na tym samym bezpieczniku bo w sumie lędźwie nie potrzebują dużo prądu, zresztą ustawi się je raz i długo się nie zmienia ustawień.

Poszedłeś na łatwiznę i jeszcze się tym chwalisz... Nie proponuj innym kolegom złych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kostkę w podłodze to niestety czerwonej nie mam, to na pewno muszę dokupić.

hmm to zadko spotykane ale jesli tak to faktycznie musisz kupic i w takiej sytuacji bedziesz musial pociagnac + i -

ale to tak ja pisalem mozna znalezc szczególy w podanym watku

kabel brązowy - grubość , długość: kier 325cm, pasaż 425cm

kabel czerwono-biały - grubość , długość: kier 325cm, pasaż 425cm

tylko kabel plusa do pasazera jest taki dlugi bo ciagniesz go spod kierownicy

mase ciagniesz z progów przy fotelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zakupiłem grzane fotele i mam takie pytanie, jest jakaś różnica w kolorach przewodów? moja zielona kostka posiada takie:

1-brązowo-czarny

2-biało-czarny

3-brązowy

4-żółto-czarny

kostka czerwona tylko jeden brązowy przewód

podpina się to tak jak wyżej w opisach??chyba że ktoś ma chęć zrobienia mi takiej wiązki:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...