Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

czyli posiada standardowe kolory:wink: co do czerwonej kostki maszx tylko mase:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cienki bo do fotela jest go kawałek , w ori instalce przewód do lędzwi to min. 1,5 mm:wink: lepiej pociągnij po kabelku na strone , dużo roboty z tym niema:wink:

Masz na myśli minus lędźwi ?

Minus lędźwi i oświetlenia to 1,5mm

Plus lędźwi i oświetlenia to 0,5mm

Dobrze wnioskuję?

Chciałem dostać takie przewody jak w ori ale mam problem ze znalezieniem czerwonego przewodu z białym paskiem (do plusa lędźwi). Gdzie mogę to dorwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje doświadczenie z elektryką jest dość kiepskie więc mam taką prośbę czy ktoś mógłby stworzyć taką wiązkę aby działały grzane d*py i elektryczne lędźwia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatronik: 8E0 820 043 BL - min temp 16oC - 2DIN - 01.2008, według rozpiski najlepiej gdybym kupił: 8E0 820 043 BM , zgadza się ? Czy jeszcze będę musiał coś adoptować czy tylko wsadzić i podłączyć wtyczki ?

Czy od anglika też może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poprosiłem w sklepie o kabel 1mm i dali mi coś takiego, nie będzie za cienki?

6r4q.jpg

9nos.jpg

Pytanie nr 2. Jak rozebrać kostki przy klimatroniku?

Pytanie nr 3. Oryginalnie kable idą przez progi przy drzwiach, jednak wykręcałem tunel środkowy i jest tam dużo miejsca, czy można je ułożyć tunelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zasilanie mat daj 1,5mm , to daj sobie na czujnik :wink: kostki przy klimatronie rozbierzesz jak je zobaczysz , nie jest trudno wystarczy odchylic taki zabek i srodek kostki wychodzi na zewnatrz:wink: jak masz tunel wybebeszony to smiało ukladaj tam wiazke:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jako ze mam teraz zwykle grzane nalesniki w b6 ( bez ledzwi), zakupilem fotele od A6 C6 z grzniem i full elektryka( te same co w b7). Przy fotelach sa po 3 kostki. Czy ktos sie orientuje skad pociagnac + do regulacji?? Przerabial to ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jako ze mam teraz zwykle grzane nalesniki w b6 ( bez ledzwi), zakupilem fotele od A6 C6 z grzniem i full elektryka( te same co w b7). Przy fotelach sa po 3 kostki. Czy ktos sie orientuje skad pociagnac + do regulacji?? Przerabial to ktos?

Sterowanie fotelami zasilane jest stałym 12V, przez bezpiecznik termiczny. Najlepiej podepnij się pod szynę zbiorczą stałego 12V, (od dołu za modułem MCE), do MCE kupujesz uchwyt na bezpiecznik (taki jak do szyb, który jest obok już zamontowany) i ciągniesz kable do siedzeń. Od razu Cię zmartwię że fotele z A6 C6 mają inne kostki - da się je dopasować ale musisz połamać uchwyty w nich i podocinać. Możesz też zmienić kostki w samym fotelu lub podłodze (razem z pinami). Osobiście doradzam Ci docinać kostki.

Czy full elektryka oznacza także pamięć? Jeśli tak to masz przed sobą ogromne wyzwanie... lub darowanie sobie pamięci i używanie ich jako zwykłych elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tego czy maja pamiec to nie wiem;P Ale pamiec mi az tak nie potrzebna... Jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł na spodzie fotela kierowcy... i kable can w czerwonej kostce. Ale i tak nie uruchomisz tego modułu w A4.

A6 ma również inaczej rozwiązane grzanie tyłków i musisz przerobić instalację wewnątrz fotela. Nie wiem jak z czujnikami temperatury...

W razie czego zgłoś się na PW po więcej szczegółów bo sam ostatnio bawiłem się ze stelażami foteli z A6 C6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym można zastąpić ten bezpiecznik termiczny 30A od AUDI? Może to być zwykły płytkowy 30A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy do samych grzańców wystarczy coś takiego ? http://allegro.pl/wiazka-podgrzewanych-foteli-audi-a4-b6-b7-przod-i5008005533.html

Czy bardziej coś takiego http://allegro.pl/wiazka-instalacja-fotela-prawego-audi-a4-b6-i4964919745.html?

Edytowane przez WWY_30606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link to jest wiązka, którą się prowadzi od klimatronika do fotela. Także jeśli masz odpowiedni klimatronic, maty i instalacje w fotelu to wystarczy ta wiązka z pierwszego posta ( przynajmniej powinno tak być ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co jak sie ma pakiet podswietlenie to listwe z lampka przekladamy ze zwyklego fotela a + z wtyczki mostkujemy i ledźwie beda dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszke inne pytanie mam s-line siedzenia pelna skora dwu kolorowa z przedluzeniem na uda , z regulacja elektrycza odcinka ledzwiowego reszta manual .

Pytanie jest takie czy można przelozyc sterowanie silniki do moich foteli aby byly w pelni elektryczne czy bede tam gotowe miejsca na wszystko czy nic z Tego nie bedzie czy bedzie ale wszystko trzeba rzerac . Plus do Tego maty grzewcze tez dolozyc

Jeszcze jedno czy ma ktos na sprzedanie maty grzewcze przod I tyl do tych siedzen I silniki I cala reszte do elektryki jezeli da rade to podlaczyc

Dzieki pozdrawiam

Pomoże ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...