Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ludziska mam problem otóż kupiłem stołki z elektrycznymi lędźwiami w mojej czerwonej kostce jest już poprowadzona masa. Jak mogę sprawdzić w najprostszy sposób czy ta elektryka działa?? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje i pozdrawiam.

podłączyć jeszcze + :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam grzanie tyłka, a chce tylko dołożyć elektrykę to jak muszę poprowadzić wiązkę ? Mam airbag, grzanie tyłka oraz oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam,wiem że temat wałkowany mnóstwo razy ale mam pytania aby rozjaśnić sobie wszystko...
1.Czy po zmianie klimatronika ze zwyklego na opcje z grzanymi fotelami ( pokrętłami) trzeba go adopotować/kodować ?
2.Czy można prosić o dokładną rozpiskę kabli,mianowicie kable z gniazda F1,F2,F3,C5,C6 do jakich pinow dokladnie podpiac w kostce w fotelach mam na myśli jakie numery pinow z klimatronika do jakich numerow pinow z kostki?
3.Rozumiem że D15 i D16 piny z klimatronika to masa i nie trzeba nic ciagnac tylko zmostkować masę w kostce od foteli i dolaczyc do slupka gdzies juz przy fotelu np przy zapalniczce od strony pasazera ?
Ogólnie widzę to tak
F3 zasilanie + jest juz pociagniete z klimatrona (wcześniej tego zasilania nie było ) na bezpieczniki plytkowe nr 44 pod kierownicą wrzucony bezpiecznik 30A i do stałego +
F2 plus maty (pasażer) pociagniety do pinu 4 do kostki zielonej w fotelu
C5 plus czujnika temperatury (pasażer ) podpiety do pinu 1
Pin 2 i 3 zmostkowane i podlaczone na blaszkę do masy przy zapalniczce.
Zastosowałem dziś taki schemat na krótko tylko z fotelem pasażera i niestety zero reakcji natomiast zrobiene el lędzwi to sama przyjemność....
Proszę o poprawienie jeśli coś jest źle,zaznaczę że kolory kabli w kostce zielonej w fotelu moim sa w ogóle inne niż napisane tutaj w całym tym temacie,jeśli będzie trzeba to mogę zrobić fotki zielonej kostki a dokładniej podać kolory kabli poszczególnych czterech pinów,proszę o odpowiedź,pozdrawiam.

Edytowane przez mariomex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ORI wizke do grzanych z demontarzu mam luzny biało-brązowy kabel wychodzi z zielonej kostki PIN3 i jest wolny tyczy sie strony kierowcy jak i pasazer gdzie go podpiąć? i druga sprawa kostka F PIN 3 i 5 Mam grybe bialoczerwony i biało zółty mam je prowadzic do bezpieczników i podpiać 30A pomiedyz nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było watpliwosci, proszę panowie schemat:

Screenshot_2015_05_29_19_13_02.jpg

Screenshot_2015_05_29_19_13_13.jpg

Screenshot_2015_05_29_19_13_24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


000 979 132 do czerwonej kostki
000 979 134 do zielonej kostki. W ASO zamiast zielonej kostki dostaniesz dwie czarne, które się łączą. W jednej czarnej są miejsca na 3 piny. Dwa z nich to właśnie 000 979 134. Trzeci jest większy i prawdopodobnie to będzie 000 979 136. Ale nie jestem pewny... U siebie dałem ten mniejszy i też śmiga...


Panowie Chce kupić te piny ale powiedzcie mi czy te wyzej wymienione sa od gniazdka - tego w podłodze czy od wtyczki tej od fotela

czy od lędzwi i od podswietlenia sa te same piny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

000 979 132 do czerwonej kostki

000 979 134 do zielonej kostki. W ASO zamiast zielonej kostki dostaniesz dwie czarne, które się łączą. W jednej czarnej są miejsca na 3 piny. Dwa z nich to właśnie 000 979 134. Trzeci jest większy i prawdopodobnie to będzie 000 979 136. Ale nie jestem pewny... U siebie dałem ten mniejszy i też śmiga...

Panowie Chce kupić te piny ale powiedzcie mi czy te wyzej wymienione sa od gniazdka - tego w podłodze czy od wtyczki tej od fotela

czy od lędzwi i od podswietlenia sa te same piny ?

Z tego co poczytałem w temacie to 000 979 132 jest naturalnie do gniazda w podłodze do sterowania elekrtrycznego, a do podświetlenia są inne piny mianowicie 000 979 131

794m5szq.jpg

Panowie jakiej grubości kabel dać do elektrycznego sterowania fotelela i regulacji lędźwi? 1.5 czy 2.5mm? Na tym kablu założyć bezpiecznik termiczny 30A i płytkowy przy skrzynce bezpieczników 10A?, czy jak to jest w ori? Bo zastanawiam się pod jakie kable kupic piny do bezpieczników przy słupku.

Ok już znalazłem odpowiedzi na swoje pytania, podłącze się pod zasilanie z modułu komfortu bo do niego jest już bezpiecznik 10A, od modułu komfortu puszcze kabelek 2.5mm na którym będzie bezpiecznik termiczny. I będzie gites. Koniec monologu :decayed:

Edytowane przez piotrekrkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kloedzy mam problem poniewaz nie dziala mi podgrzewanie foteli mialem ORI wiązke która chyba dobrze przeciagnołem i pojawia mi sie tkai bład

00825 - Drivers Seat Heating Element (Z6)

31-00 - Open or Short to Ground

00826 - Passengers Seat Heating Element (Z8)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

co zrobić aby odpalily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być prorokiem ale myślę że prawdopodobnie jakiś problem z całą instalacją lub z masą w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przekladal ktos szyny w fotelu sline z B7 ? nie moge odkrecic sruby z przodu bo jest malo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fotele z b7, instalacja z b7, podłączone według schematu, a wywala dwa błędy czujników temp.

Zwarcie do plusa.

Po odpieciu przewodów od klimatronika błędy te same.

Czyżby problem z masą? Podłączona z masą mat przy słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie glupie pytanie zadam.

Gabki z matami z b7 pasuja do b6? Oba nalesniki ale dawca bez regulacji podparcia.

Da sie to przelozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fotele z b7, instalacja z b7, podłączone według schematu, a wywala dwa błędy czujników temp.

Zwarcie do plusa.

Po odpieciu przewodów od klimatronika błędy te same.

Czyżby problem z masą? Podłączona z masą mat przy słupku.

Z tego co pamiętam to masa czujników ma być podłączona do klimatronika, więc raczej dlatego wywala błąd czujników.

Panowie takie glupie pytanie zadam.

Gabki z matami z b7 pasuja do b6? Oba nalesniki ale dawca bez regulacji podparcia.

Da sie to przelozyc?

Mam u siebie włożone maty z B7 z kubełków, więc z naleśników też muszą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wątku piszą, że łączą razem. No nic sprawdzi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, otóż kupiłem stołki grzane i z regulowanymi lędźwiami. Wcześniej były tylko grzane. Fotel kierowcy zrobiony, działa wszystko.

Teraz kolej na fotel pasażera... Kabel plusa muszę ciągnąć z tego samego "głównego plusa" po stronie kierowcy czy jest jakaś opcja "B", żeby nie przeciągać kabla przez pół auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będziesz musiał ciągnąć zasilanie z "głównego plusa" bo po stronie pasażera nie ma takiego punktu do podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy fotel ma czujnik od grzania czyli jak ktoś siedzi to dopiero grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy fotel ma czujnik od grzania czyli jak ktoś siedzi to dopiero grzeje?

Nie. Czujniki zajętości są tylko w matach tylnej kanapy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...