Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana świec zapłonowych


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z obecnych robił? Coś wie na ten temat? Może polecić jakieś konkretne świeczki? Serwis audi oczywiście będzie ładował bosch'a (już pomijam ile mi za to zaśpiewali :D). Zaś w innym serwisie usłyszałem ze bosch to "scheiße" i oni polecają i używają tylko NGK. Pytanie czy któreś z NGK będą odpowiadały parametrom świec bosch'a? Wymiar, temperatura itd. Czy jest sens kupowania świec innej firmy niż to co daje fabryka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatecznie jakie zamontowałeś ?.

BOSCH robi bardzo dobre świece i inne produkty, aż mile jestem zaskoczony jakością filtrów oleju, paliwa, powietrza i kabinowych oraz żarówek.

Często montuję świece Denso i Beru.

NGK to nie ta jakość co kiedyś, tak jak wszyscy obniżają koszty materiałów, choć świece irydowe są świetne.

Ale rzadko montuję platynowe czy irydowe, co 2-3 lata kontroluję zwykłe świece i zazwyczaj je wymieniam,

Wykręcanie platyny/irydowych i ponowny montaż na już sprasowanych podkładkach, tego nie lubię robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz odkopie temat :DD 

 

no to tak, zamontowalem NGK. tylko nie wiem jakie dokładnie mechanik skręcił, musiałbym poszukać faktury. Teraz przymierzam się do kupna nowych i kolejnej wymiany świec, z tym że, Nie wiem na jakie. Nie wiem jakie montowane są fabrycznie, wie ktoś może? Czy ori są jakieś platyny? Irydowe? Jak szukałem w katalogu NGK to wg. NGK do mojego silnika mają tylko platyny.  Bosch ma takie i takie. Nie powiem, bardzo zainteresowały mnie swiece irydowe, widziałem test jak iskrzą w porównaniu do platyny. W irydach iskra idzie zawsze tak samo. Jeszcze pozostaje kwestia prawidłowego montażu Ale to później. 

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 20:17, Paweł1985 napisał:

Witam, czy ktoś wie co ile km powinno się wymieniać świece?

Wg audi pierwsza wymiana świec jest chyba po 90tkm A później co 60 ale pewny nie jestem. Ja i tak wolę zmieniać częściej i mieć ewentualne problemy z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...