Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przełącznik szyby pasażera A4 B6


holker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
mam problem z przełącznikiem szyby pasażera. Może ktoś miał podobnie i pokieruje co zrobić.
Dokładnie chodzi o to, że w aucie mam 8Z0959855A (stara ikonka, 4pin) w ASO dobrali mi wg VINu 8Z0959855 (stara ikonka, 10 pin z czego 3 użyte), ale są inne wejścia na wtyczki, inne rozmieszczenie pinów i inna ich liczba.

Wg ifinterface.com są dwa typy przełączników:

  • 8Z0959855 - stara ikonka, 10 pin, dla 09/00 - 06/02
  • 8Z0959855C - nowa ikonka, 4 pin, dla 07/02 - 12/04

W takim wypadku który z powyższych ma być w zamian za mój 8Z0959855A skoro jeden ma złą ikonkę a drugi ma inną wtyczkę?
Sprawdzałem na http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/ to już 8Z0959855A nie jest chyba dostępny na nawet zamówienie...
 

Pozostaje mi zmiana wtyczki na 10 pin? ale jak to podłączyć skorow obecnym włączniku są 4 piny a w nowym 3 wykorzystane? Poza tym wtyczka pod 10 pin kosztuje ok. 51 zł :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś udało się dowiedzieć :)
8Z0959855A (stara ikonka, wtyczka 4 pin) podobno już niedostępny i dostępne są tylko:

  • 8Z0959855 - stara ikonka, 10 pin, dla 09/00 - 06/02
  • 8Z0959855C - nowa ikonka, 4 pin, dla 07/02 - 12/04

Potrzebowałem nowego przełącznika, więc postanowiłem przerobić instalację żeby pasowała do 8Z0959855.

Zostawię tu jakieś informacje na temat przeróbki, bo może komuś się przyda :)

Wtyczka 10 pin to 8L0972980, natomiast 4pin to 8E0973754A (zastąpiona została 8K0973754A).

W instalacji do przełącznika szyby pasażera dochodzą 3 kabelki. Poniżej "tabelka" pokazująca kolor kabelka w instalacji oraz do którego pinu powinie być podpięty w kostce

KOLOR KABELKA             NR PINU W KOSTCE 4PIN       NR PINU W KOSTCE 10PIN
brązowo-zielony                                  3                                               2
brązowo-niebieski                               1                                               1
brązowy                                               2                                               5

Jeżeli chodzi o numerację pinów to umieszczona jest zarówno na wtyczkach jak i na samym przełączniku szyb, więc z tym nie powinno być problemu :)

Dzięki powyższej rozpisce można robić w razie czego zamiany z jednej wtyczki na drugą ;)

 

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...