Skocz do zawartości
IGNOROWANY

łożysko oporowe sprzęgła - wymiana


Mateuszh

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,


Posiadam a4 b8 2.0tdi 120 koni, podczas wciskania sprzęgła, po chwili pojawia się metaliczny odgłos, być może to dwumas a być może łożysko oporowe sprzęgła. Stawiam na to drugie;)

Czy ktoś z Was dysponuję wiedzą/tutorialem etc jak się dobrać do tego łożyska?

pzdr,

mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skrzynię wyciagnac .na spokojnie to 2 dni roboty .też mi się wydaje że to łożysko wyciskowe

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 23:26, krystian.gawin napisał:

Musisz skrzynię wyciagnac .na spokojnie to 2 dni roboty .też mi się wydaje że to łożysko wyciskowe

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

cześć,

dzięki za odpowiedź ...niestety koło dwumasowe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś opisać dokładniej dlaczego padło na dwumas i jak bardzo był on zużyty? czy poza tym miałeś inne objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2017 o 21:11, reklama_rrr napisał:

czy mógłbyś opisać dokładniej dlaczego padło na dwumas i jak bardzo był on zużyty? czy poza tym miałeś inne objawy?

 

cześć,

wybacz, że taka zwłoka w odpowiedzi - ale nadmiar usterek, sprawił, że po prostu miałem dość(dwumasa, luzy na półosiach, nie trzymanie temperatury). dlaczego padłu na dwumas? nie wiem... zostawiłem samochód w warsztacie i mechanik stwierdził, ze to koło dwumasowe.

poza tym metalicznym odgłosem po wcisnięciu sprzegła, żadnych innych objawów nie zauważyłem - również porównując z zachowaniem auta po wymianie dwumasy.

pzdr,

mateusz

p.s

obecnie na tapecie kontrolka świec zarowych przy ok 2tys obrotów podczas przyspieszania ..mruga:)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateuszh napisał:

obecnie na tapecie kontrolka świec zarowych przy ok 2tys obrotów podczas przyspieszania ..mruga:)

W Octavii 2 mruganie kontrolki świec żarowych często było objawem uszkodzonego czujnika świateł stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, udiyane napisał:

W Octavii 2 mruganie kontrolki świec żarowych często było objawem uszkodzonego czujnika świateł stopu.

dzięki za odpowiedź! - myslalem, ze to forum umarło. u mnie pojawia się błąd 001600 sugerujący czujnik położenia wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateuszh napisał:

cześć,

wybacz, że taka zwłoka w odpowiedzi - ale nadmiar usterek, sprawił, że po prostu miałem dość(dwumasa, luzy na półosiach, nie trzymanie temperatury). dlaczego padłu na dwumas? nie wiem... zostawiłem samochód w warsztacie i mechanik stwierdził, ze to koło dwumasowe.

poza tym metalicznym odgłosem po wcisnięciu sprzegła, żadnych innych objawów nie zauważyłem - również porównując z zachowaniem auta po wymianie dwumasy.

pzdr,

mateusz

p.s

obecnie na tapecie kontrolka świec zarowych przy ok 2tys obrotów podczas przyspieszania ..mruga:)


 

Luz na półosiach miałeś z prawej i lewej?

Dwumase wymieniałeś razem ze sprzęgłem (jeśli tak to jakiej firmy, coś wzmocnionego?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateuszh

Powiedz proszę, czy po wymianie dwumasy metaliczne dzwięki po wciśnięciu sprzęgła ustały?

Mam cholerny problem z tym.. na postoju po wciśnięciu sprzęgła słychać metaliczny dzwięk i lekkie wibacje pedału sprzęgła - TYLKO NA CIEPŁYM SILNIKU!

Obstawiałem, że to łożysko oporowe - wymieniłem więc je i dodatkowo sprzęgło, docisk itp itd.. ale bez dwumasy.

Niestety problem pozostał. Nie wiem gdzie szukać przyczyny... Jakoś nie pasuje mi to do dwumasy. Ona hałasuje bez sprzęgła, a po wciśnieciu pedału hałas ustaje - u mnie jest na odwrót. No i dlaczego dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku? :(

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem po wymianie kompletu sprzegła z dwumasą i krótkotrwale pomagało odpowietrzanie wysprzeglika. Ja stawiałem bardziej na pompkę sprzegła ale mechanicy się upierali... dźwięk to było takie pulsowanie jak właśnie tłoczenie płynu przez pompkę. Ostatecznie problem nie rozwiązany, auto zmieniło właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2018 o 22:14, Veiru napisał:

@Mateuszh

Powiedz proszę, czy po wymianie dwumasy metaliczne dzwięki po wciśnięciu sprzęgła ustały?

Mam cholerny problem z tym.. na postoju po wciśnięciu sprzęgła słychać metaliczny dzwięk i lekkie wibacje pedału sprzęgła - TYLKO NA CIEPŁYM SILNIKU!

Obstawiałem, że to łożysko oporowe - wymieniłem więc je i dodatkowo sprzęgło, docisk itp itd.. ale bez dwumasy.

Niestety problem pozostał. Nie wiem gdzie szukać przyczyny... Jakoś nie pasuje mi to do dwumasy. Ona hałasuje bez sprzęgła, a po wciśnieciu pedału hałas ustaje - u mnie jest na odwrót. No i dlaczego dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku? :(

Z góry dzięki za pomoc.

U mnie wymieniałem komplet sprzęgła na Sachs. Przed wymianą podczas jazdy i wciskania sprzęgła, na pedale nie czułem żadnych wibracji. Teraz z nowym kompletem za każdym razem gdy wciskam sprzęgło w celu zmiany biegu czuję pod stopą wibracje od silnika. NIe sądzę żeby to było normalne. Idę z tym na dniach do mechanika który to robił w celu sprawdzenia co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kriters2 napisał:

U mnie wymieniałem komplet sprzęgła na Sachs. Przed wymianą podczas jazdy i wciskania sprzęgła, na pedale nie czułem żadnych wibracji. Teraz z nowym kompletem za każdym razem gdy wciskam sprzęgło w celu zmiany biegu czuję pod stopą wibracje od silnika. NIe sądzę żeby to było normalne. Idę z tym na dniach do mechanika który to robił w celu sprawdzenia co jest grane.

Rozumiem.

Daj proszę znać jeśli czegoś się dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 11:17, Veiru napisał:

Rozumiem.

Daj proszę znać jeśli czegoś się dowiesz :)

Veiru, coś takiego znalazłem:

 

https://motofocus.pl/technika/7386/wibracja-pedalu-sprzegla-w-samochodach-grupy-vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...