Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie auta po wymianie rozrządu.


piotrek1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Tydzień temu wymieniłem rozrząd wraz ze wszystkimi pompami itd. Po odbiorze od mechanika zauważyłem że auto nie zbiera się jak powinno oraz strasznie kołysze gdy stoję na światłach na hamulcu( skrzynia automatyczna). Największe problemy sa gdy przyspieszam- przy obrotach 1500 - 2200 auto niesamowicie szarpie gdzieś z przodu. Problem jest mniejszy przy wyłączonej klimatyzacji a na benzynie działa zupełnie normalnie. Próbowałem ustalić przyczynę razem z gazownikami jednak rozkładają ręce. Twierdzą żeby ktoś kto montował rorzd na nowo regulował zawory( na vagu brak  błędów). Przy badaniu emisji spalin wyszło że mieszanka gazu chyba isę nie spala( gazownik mówił że być może to jest przyczyną wstząsów). Oczywiście mechanik twierdzi że wszystko zrobił dobrze i gdy wyjechałem od niego wszystko było ok- tutaj zaznacze że minał tydzień odkad auto odebrałem. Wymianie rozrządu towarzyszyła wymiana alternatora( mechanik nie wymienił paska- piszczy przy starcie) oraz poduszek z boku oraz pod silnikiem.

 

Generalnie po wymianie wszystkie autem rzuca tak że nie da się w srodku wygodnie wysiedzieć. Czuć duże wibracje stojąc w miejscu i dosyć duże szarpanie przy delikatnym dodawaniu gazu. Miał ktoś może podobne problemy? Przed wyżej wymienioną wymianą tego wszystkiego auto działało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobną sytuację. Auto nierówno pracowało na postoju i przy obrotach 3 000 - 4 000 słyszałem dziwne chrobotanie. Okazało się, że rozrząd był przestawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze o regulacji zaworow przy hydraulicnej regulacji luzow zaworowych 

 

podlącz VAGa i 

zobacz korekty rozrządu 

kanał 93 - pozycje 3 i 4 ... powinny być jak najbliżej zera max dopuszczalne odchyłki to -5 do +5 stopni (powinno byc zero ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...