Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy odczyt temperatury silnika jest prawidłowy ?


LogiCC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio sprawdzałem w menu serwisowym klimatronika czy pokazuje dobrze temperaturę silnika pod kodem 49 i 51. Gdy jadę parę kilometrów, a wskaźnik temperatury będzie w pionie to na klimatroniku jest 89-91*C. Gdy zgaszę silnik i na nowo odpalę to pokazuje temperaturę 30*C i rośnie co 1* co sekundę aż dojdzie do 90*C i trzyma tą temperaturę (oczywiście na desce wskazówka cały czas trzyma pion). Czy jest to normalne zachowanie czujnika temperatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stopni to początek zakresu wskazań czujnika, jeśli dochodzi do 90 stopni tzn że termostat i czujnik działają w porządku, być może po wyłączeniu silnika resetują się wskazania i pomiar rozpoczyna się od początku. Ja bym nie doszukiwał się awarii, aczkolwiek z ciekawości sam dziś sprawdzę czy u mnie jest tak samo.

Dla pewności proponuję podpiąć vaga i zobaczyć czy tam temperatury pokazuje tak samo

Edytowane przez michal_g84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym nie doszukiwać się awarii, ale jednak muszę, ponieważ czasami (i tu naprawdę czasami, bo już nie wiem od czego to zależy) auto dłużej kręci i zapala dopiero po paru sekundach kręcenia, a czasami od strzała bez problemu i myślałem, że sprawdzę temperatury czy podaje dobre do kompa. Po podpięciu do VAGA parę dni temu (słaby dostęp do laptopa) pokazuje trzy błędy 17521 (sonda lambda), 17963 (ciśnienie doładowania), 16795 (powietrze wtórne).  Za parę dni sprawdzę temperatury na VAG czy dobre pokazuje i będę myślał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...