Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana żarówek na ledy tył avant


pyrlandia93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Audi a4 b8 z 2010 roku które z fabryki wyszło ze zwykłymi lampami - gość który zajmuję się przeróbkami na xenon w Audi założył mi około 6 miesięcy temu Bi-xenony z paskiem led do mojej Audi.

 

Wszystko było ok aż do dnia wczorajszego a mianowicie pasek led od strony kierowcy zaczął bardzo słabo świecić ( około 10 % swojego światła ) na dziennych gdzie ledy świecą najmocniej i teraz za pieruna nie wiem co jest grane. Sprawdzałem kostki itp ale tam nic raczej nie ma więc gdzie leży problem ? czy ktoś miał już taki przypadek ?

 

Dodam że po około 10-15 min jazdy wywala błąd na fisie o spalonym ledzie jednak jak auto trochę postoi to przy otwieraniu " funkcja comming/leaving home " led potrafi zaświecić normalnie.

 

Co może być ? z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny za każdą radę a temat może się przydać dla innych .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio znalazlem okazję i kupiłem lampy led do mojej a4 b8 (okazja bo 700zł) gdy wzielem się do zakładania(sprzedajacy twierdził ze wszystko bedzie pasować)  okazalo się,że są inne kostki np w lampie klapy nowe te lampy LED maja 5 pinów w kostce a u mnie jest 4.

da rade jakoś to przerobic czy odsyłać,bo dostałem to przed świetami i zaraz czas minie na odesłanie.

Mógłbym prosic o pomoc,ktoś przerabiał taki temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie instalacji i przeładowanie bez elektryka się nie obędzie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk niepotrzebny, można samemu ogarnąć.

Tylko trzeba brać pod uwagę, że trzeba np. ściągać plastiki klapy bagaznika (5 pin, czyli kupiłeś zapewne lampy neon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2017 o 10:09, komoornik napisał:

Elektryk niepotrzebny, można samemu ogarnąć.

Tylko trzeba brać pod uwagę, że trzeba np. ściągać plastiki klapy bagaznika (5 pin, czyli kupiłeś zapewne lampy neon).

Możliwe ze kupiłem takie,a jak te kostki przerobic czy cookolwiek,podejdzie to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mianowicie następujące pytanie ze względu na to że padają różne odpowiedzi.

Jeżeli chciałbym wymienić DRL na LED DRL to muszę kupić 4sz czy 2 sztuki żarówek P13W.

Ponadto chcąc wymienić żarówki kompletnie w przednich reflektorach muszę zakupić 4szt żarówek h7 + ile sztuk tych P13W?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 sztuki  - są po 2 drl p13w w każdej z lamp, tak samo h7 - również w sumie 4

no i jeszcze po 1 od kierunków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Vis napisał:

4 sztuki  - są po 2 drl p13w w każdej z lamp, tak samo h7 - również w sumie 4

no i jeszcze po 1 od kierunków ;)

a jakie do tych kierunków? też trzeba wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba też p13w, ale nie, nie trzeba wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumiałośc.:) kupilem ostatnio piekna A4 b8 avant. Z przodu posiadam reflektory dymione i chcialbym zalozyc ledy do jazdy dziennej. Tzn zmienic zwykle żarówki na led drl p13w Z tego co mi wiadomo to trzeba cos tam wiercić w lampach i jakies zaslepki sa potrzebne które sa ciezko dostepne. Czy jest ktoś na tyle uprzejmy i opisze mi jak to dokladnie zrobic? Lub ewentualnie nawet mógłby pomóc w montażu? Mieszkam w okolcach jaworzna. Pozdrawiam forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e6121206cf3eb571c4bc4f57de728b1e.jpga146e11788648afe8a29ea1441958f70.jpg

 

Na zdjęciach jest zaznaczone na czerwono gdzie wiercić otwornicą,trzeba uważać podczas wiercenia bo pod plastikiem od razu są kable .

Sama wymiana dosyć prosta ,ja nie dałem zaślepek tylko stare na klej do szyb wkleiłem żeby było całkiem szczelne

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki czyli po dwie dziury w lampie? Jedna od góry i jedna od tylu lampy? Czy wyskakuja jakies bledy? Zarowki ledowe trzeba załozyc z "canbusem"? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 dziury .bledu nie ma ,mam 7.5w cree+cob.can bus

Lepsze byłyby mocniejsze ok 15wat

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem .zależy ile mają lumenów. Fajny efekt będzie jak będą miały ok 700lumen .moje mają 500lm

Szukaj na diodach cree led osram. W chinach można dużo taniej dorwać w okolicy 150zl za komplet.

Może ktoś inny jeszcze się wypowie jakie ma

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ^^

Sprawa wygląda następująco .  Bardzo podobają mi się światła przednie oraz tylnie z B9.

Teraz pytanie. Czy da się włożyć do mojej Be Ósemki takie światła ? I jeżeli tak, to w jakim zakresie cenowym by to mnie wyniosło?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...