Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 1Z 90KM źle ustawiony kąt wtrysku?!


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do mojego tematu w Silniki Diesel znalazłem błędy w zakresie kąta wtrysku...czy to rzeczywiście mogą być przyczyny że drży silnik i wydech przy przyspieszaniu na 4-5biegu przy obrotach 1800-2000obr/min?Dodam że trochę dłużej zimą(-5'C) go palę około 3sekund ale zawsze za pierwszym kręceniem.

Logi.jpg

może widać jeszcze coś innego równie niepokojącego? :)

Dziękuję z góry za pomoc... VAG 311.2N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI raczej pali po 3sek bo nie mam dobrych świec też :lol: a wogóle to chyba raczej 1Z nie ma dwumasa chyba że mówisz o swoim silniku...

A poduchy hmmm realne nie miałem tego wcze sniej a wje...chałem się w dziurę chyba ze pół metra miała i to prawdopodobne że mam tak od tego momentu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi chodziło o dwumase w moim aucie ale czytałem gdzieś na forum że niektóre 1z też ją miały (nie wiem na 100%) . może to od wjechania w dziurę coś ci sie przestawiło zerwała poduszka od uderzenia z zawieszenia ale czy to możliwe?.. hmm... może? różne cuda na polskiej drodze, a może któraś z łap ta na której są osadzone poduszki , jest coś nie tego... no nic czekamy aż wypowie się ktoś kto ma o tym lepsze pojęcie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm drżenie na 5 biegu w okolicy 2tyś też u mnie występuje i też czekam aż się jakiś specjalista wypowie :) Jednak z Twoich logów Simon raczej niewiele wynika, za mało danych, loguj jeden blok pomiarowy, wtedy częstotliwość próbkowania dla jednego bloku będzie większa i będzie coś widać. 2 sekundy = wieczność dla silnika, a mniej więcej co tyle zapisywane są dane w Twoim logu. U mnie w testach obciążeniowych różnice wymagany/rzeczywisty kąt wtrysku są rzędu 0.5, natomiast od około 3 tyś. wszystko zgadza się jak w zegarku...i też się zastanawiam, czy wszystko jest ok...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrumi dzięki za uwagę następne logi takie zrobię!

baron to że jest jakieś uszkodzenie jest naprawdę bardzo prawdopodobne niewiem czy w ASO by mi nie powiedzieli tak na czuja co może być...

PS.Dziurka była tej wielkości że przygieło mi po wewnętrznej stronie aluma o dziwo na drugi dzień była zalepiona!!!&^%$##@! I tak że nie poszła mi zawiecha to dziw!Ale na pewno solidnie dostała!Tyle że jest oryginał z 2004r. wymieniony w Belgii Trasa Dzierżoniów<->Świdnica wogóle tu są najgorsze drogi w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre niewiem raczej tak ale niewiem dokładnie....

[ Dodano: 05-03-2007, 13:32 ]

A teraz? było 80'C i z kanału 13 to sa logi chyba okej?Czy to takie stałe faktycznie jest czy coś 311 przekłamuje?

loggi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drakob wielkie dzięki dziś po drodze do pracy się tym zajmę...001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...