Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd sondy lambda. (Nowa sonda)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś mi pomóc przy problemie? Mianowicie chodzi o błąd sondy lambda , została wymieniona na nową  ( ręki nie dam uciąć czy oryginał bosch, ale numer jaki na niej jest zgadza sie z oryginałem nie ma na niej żadnego znaczka ) , auto nadal wali błędem i ma większy apetyt na benzynę i podtlenek LPG . Jest ktoś w stanie nakierowac gdzie szukać? Bądź jak sprawdzić obecną sondę przy pomocy miernika? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery będą się zgadzać ale jeżeli to nie jest oryginalna z boscha to nie wróżę Ci, że ona jest w tym momencie sprawna..

Ile za nią zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztowała nie mam na nią żadnych papierów, mechanik wymieniał a jak sprawdzic czy to bosz ? Pali mi klamot 14 litrów lpg jeszcze znosnie ale wczesniej 11 jak po 160 jezdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo Ci pali, jedź do tego majstra i niech naprawia.

Mi pali nie cale 10 litrów lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze masz walniętą drugą sondę i mechanik nie tą wymienił? Podpinałes czy wyskakuje bład którejs z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wojtass2828 napisał:

Sprostowanie po wizycie u elektryka sonda pracuje dobrze wywala caly czas uboga mieszanka auto z lpg czy mogą to być wtryski gazu czy regulacja?

Mi gazownik tłumaczył ze po prostu lambdy są ustawione pod benzynę i jeżeli pracuje n gazie to ona głupieje. I wywala błąd dlatego się ja emuluje lub wyłącza przez kompa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Igor Słowiński napisał:

Mi gazownik tłumaczył ze po prostu lambdy są ustawione pod benzynę i jeżeli pracuje n gazie to ona głupieje. I wywala błąd dlatego się ja emuluje lub wyłącza przez kompa.

Ty chłopie wiesz co piszesz ? Wiesz w ogóle jak działa LPG w aucie? Nie pisz bzdur bo Ci jeszcze ktoś uwierzy, ja pier**le ;|

Godzinę temu, Wojtass2828 napisał:

Sprostowanie po wizycie u elektryka sonda pracuje dobrze wywala caly czas uboga mieszanka auto z lpg czy mogą to być wtryski gazu czy regulacja?

Jak uboga mieszanka to jest źle ustawiony gaz, to samo u Siebie przechodziłem, też miałem auto ustawione na ubogo :(

Pojechałem do gościa do Krakowa z lpg-forum, który zajmuje się tylko regulowaniem gazu, w końcu mam auto ustawione poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, k232 napisał:

Ty chłopie wiesz co piszesz ? Wiesz w ogóle jak działa LPG w aucie? Nie pisz bzdur bo Ci jeszcze ktoś uwierzy, ja pier**le ;|

Jak uboga mieszanka to jest źle ustawiony gaz, to samo u Siebie przechodziłem, też miałem auto ustawione na ubogo :(

Pojechałem do gościa do Krakowa z lpg-forum, który zajmuje się tylko regulowaniem gazu, w końcu mam auto ustawione poprawnie.

Niby ubogo a spalanie prawie 15 litrow gazu , podjade do gazownika noech ustawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...