Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamery IP do monitoringu zewnętrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam porady co do dobioru zasilacza PoE do kamery IP. Kupiłem kamere Hikvison DS-2CD2152F-I

Hikvision-DS-2CD2152F-I-89289.jpg

https://www.kamery-ip.com/Hikvision-DS-2CD2152F-I-89289.html

 

W zestawie własciwie poza kamerą i pudełkiem nie ma nic, kamere mozna podłaczyc na 3 sposoby, zasilacz wtykowy, zasilacz PoE i zasilacz PoE przez switch. Czy jest ktoś w stanie mi wskazać jaki potrzebuje kupić zasilacz PoE dla tej kamery?

Parametry kamery z pudełka

20170808_234433.jpg

Teraz pytanie czy 12v dla zwykłego zasilacza wtykowego jest odpowiednie przy szukaniu zasilacza PoE? Krótko mówiąc czy mam szukać zasilacza PoE 12v? Jest z tym problem, wiekszosc zasilaczy jest 24/48v i wskazanym standardzie. Może ktoś mi coś doradzić jak to zasilić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard PoE to 48V i takim napięciem przez kabel ethernet zasilasz kamerę. Zasilacze PoE 24V to najczęściej tzw. poe pasywne - na takim zasilaczu kamera działać nie będzie.

Kup standardowy zasilacz (tylko jakiś markowy) z wejściem ethernet zgodny z 802.3af i będzie działać, albo lepiej kup switch PoE - bo i tak do czegoś musisz ją podłączyć.

Edytowane przez Marcin Pakuła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie najlepiej wziąć ze switcha POE masz wtedy zasilanie oraz transmisję po jednym kablu. Spinasz to z rejestratorem jeśli chcesz mieć nagrania i możesz po przekierowaniu portów na routerze mieć dostęp przez neta do tego. I zawsze opcję dołożenia większej ilości kamer do tego switcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/switch-tg-net-p1005d-4poe-4x-poe-10-100-mbps-i6893853524.html takie cos mi doradził sklep

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pózno, sprzet juz przyszedł do mnie, teraz kwestia podłączyć.

Czy montując switch potrzeba robić konfiguracje rutera dostępowego, pytam ponieważ nie mam dostepu do jego konfiguracji(operator lokalny), czy to działa na zasadzie P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć dostęp do kamery na "zewnątrz" to na ruterze musisz zrobić przekierowanie portów

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300TL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze jednak kontaktować sie z gosciem od sieci. A jak podłacze teraz do rutera ten switch i kamere to bedzie działać w sieci wewnętrznej? czy to też wiąże sie z konfiguracją?

Plan jest taki by dostęp do kamerki był z poziomu kompa, tv czy telefonu w domowej sieci, zewnetrza sieć moze byc, ale nie jest konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "sieci domowej" będzie działać, należy tylko pamiętać by ustawić jej adres IP "na sztywno" w routerze bądź w kamerze. Bo gdy adres będzie nadawany dynamicznie to za każdym razem gdy np. braknie prądu będziesz musiał "szukać kamery" po sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem własnie, obeszło sie bez ingerencji w ruter, kamerka aktywowana, jest podgląd w sieci odpowiedni. Dzieki za pomoc, teraz zostało zamocować kamere na zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko sprzęt, szkoda by było z niej nie skorzystać "na zewnątrz" . Jaką masz do niej nagrywarką?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie spieta jest z siecią tylko bez nagrywania, mozna nagrywać z poziomu www na dysk, ale będe działał w tym kierunku jeszcze i wleci jakiś rejestrator, góra na 4 kanały. Fajnie było by od niego podłaczyc jakiś mały monitorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to taki monitorek jest zbędny. Zawsze jak będziesz chciał coś podglądnąć to możesz zrobić to przez phona bądź kompa, a monitor będzie tylko gracił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy przy moim ustawieniu biura, mam doskonałe miejsce na moitorek, a podgląd bez klikania bedzie bardziej sprawdzał sie niż pełne nagrywanie bez podglądania. Patrzyłem na monitorki, taki 10-12cali można spokojnie kupić do 500zł(nowy),  zobacze jak to wyjdzie finansowo. 

Ewentualnie fotoramka cyfrowa z obsługa video

http://allegro.pl/ramka-cyfrowa-hd-10-1-sd-filmy-mp3-pilot-hdmi-i6830934513.html#thumb/4

spiąć to kablem HDMI z rejestratorem i podgląd jak w fabryce na zywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie o ramce to nie pomyślałem, a w sumie to całkiem fajne rozwiązanie. Jak już coś wdrożysz to daj znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...