Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie po wciśnięciu sprzęgła 1.9 TDI AVF (Rozwiązany)


Damjan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Proszę Was o pomoc. Dzisiaj zauważyłem, że gdy wcisnę sprzęgło to czuć lekkie szarpnięcie. Najbardziej przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3. Dzieje się to podczas mocniejszego przyśpieszania. Gdy lekko się rozpędzam nie ma tego szarpnięcia (albo ja nie czuję).  Choć chwilami nawet podczas mocnego przyśpieszania i wciśnięcia sprzęgła nie było czuć tego szarpnięcia.  Zauważyłem też, ze podczas przyśpieszania drga mi lewarek zmiany biegów. Googlując wynalazłem trzy opcje:

-sprzęgło i dwumas kończy żywot

-zużyte poduszki silnika i/lub skrzyni biegów

-uszkodzony przegub wewnętrzny

Jakieś 2 miesiące temu miałem uszkodzoną osłonę na lewym przegubie wewnętrznym. Po wymianie osłony nic niepokojącego się nie działo.

Do czego mogą pasować te objawy?

 Oczywiście pojadę na diagnozę do warsztatu (przy okazji zmiany oleju) ale lepiej już co nieco wiedzieć.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Byłem u mechanika i tak:

-sprzęgło i dwumas ok

-przeguby wewnętrzne też niby ok (mówił, że jakby lewy ma minimalny luz, ale po sprawdzeniu prawego przegubu to luz jest identyczny)

-poduchy silnika ok (żadna nie wylana)

-poduszka skrzyni też niby ok (nie była demontowana-oglądana z zewnątrz)

Ale tu mam małe wątpliwości co do poduszki na skrzyni. Wydaje mi się, że mam stukniecie przy ruszaniu do przodu lub do tyłu. Wcześniej czytając różne fora mignęło mi, że to objaw uwalonej poduchy na skrzyni. Prawda to?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem. Wymieniłem 2 przeguby wewnętrzne i poduszkę skrzyni biegów, ale według mnie winowajcą był uwalony przegub wewnętrzny lewy. Na aucie nie miał dużego luzu, po sprawdzeniu na imadle luz zrobił się większy. Ale najlepsze jest to, że po wyjęciu z metalowej osłony przegub po prostu się rozpadł. Po wymianie wszystko wróciło do normy i można znowu cieszyć się z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy brałeś przeguby wewnętrzne?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...