Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AWX/BPW] Luzna redukcja / przejściówka Turbo - sprężarki


BartoszBB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podczas wymiany turbulum  zauważyłem u siebie luzną przejściówkę na wąz od intercoolera przy turbosprężarce. Przejściówka na wąż jest oryginalna ma nowy oring i jest odpowiednio zabezpieczona. Lecz cała lata ,rusza się kiwa wychodzi z turbo na 2-3mm.Nie wygląda by była w jakiś sposób uszkodzona.

Czy tak ma być i jest to w normie? Czy podczas gdy turbo zaciąga powietrze przejścówka ,,zaciąga'' i wszystko się uszczelnia? Zdjęcie poglądowe>

przej.JPG

Edytowane przez BartoszBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tez ma jakiś tam luz. Jeżeli nie widzisz na niej uszkodzeń to nie masz się czym przejmować.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina szybkozłącze ma po stronie tłoczącej a nie ssącej :naughty:

Z biegiem czasu i przybywaniem kilometrów na liczniku luzy na szybkozłączach się powiększają i wszystko jest ok do puki jest szczelne. 

Jak już wymiana uszczelniacza nic nie daje to trzeba wymienić resztę , albo jakąś rzeźbę kombinować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Turbina szybkozłącze ma po stronie tłoczącej a nie ssącej :naughty:

Z biegiem czasu i przybywaniem kilometrów na liczniku luzy na szybkozłączach się powiększają i wszystko jest ok do puki jest szczelne. 

Jak już wymiana uszczelniacza nic nie daje to trzeba wymienić resztę , albo jakąś rzeźbę kombinować :D

Zgadza się mój błąd jakby nie patrzeć turbulum tłocząc powietrze ,,wypycha'' redukcję przez co ciśnienie może spadać tym samym turbo słabiej dmucha. Czy uważacie że nowa redukcja / przejściówka typu hand-made z alledrogo powinna załatwić sprawę? Nie chciałbym się narobić , kupić nową redukcję i spotkać się ponownie z  tym samym problemem typu ,,to tak ma być''. Tymbardziej że nieraz gwizda mi turbinka właśnie tak jakby była jakaś nieszczelność w dolocie choć w błąd żaden komp nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...