Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tweetery grają głośniej


Rydzu93

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem wydaje mi się jakby tweetery grały głośniej niż moje 13 cm Pioneer z przodu czy musze montować zwrotnice czy to jest normalne ? na fabrycznych głośnikach było okej dlatego pytam.twetery i głośniki z przodu podłączyłem razem w sensie zlutowałem kabel z wtyczki z tweeterami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te glosniki maja dodatkowe tweetery wbudowane?
Ogolnie efekt moze byc spowodowany brakiem zwrotnicy. Sprobuj dorwac jakies na olx uzywane, powinno pomoc.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery byly oryginalne audicowskie a glosniki sobie kupikem teraz i spialem na krotko tweetery z glosnikiem ....wiec zwrotnica zalatwi sprawe a jak to sie podpina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę czasu poleciało od sierpnia ale ciut napiszę

Kupiłeś coś bardzieszego do drzwi od fabrycznych głośników i one wymagają mocniejszego napędu - wzmacniacza - radia

wysokotonowe dobrane są do papierzaków nokii, które grają dość głośno  - nie pomyliłem się ! - przy małych mocach z radia - są czułe na sygnał - w zestawie fabrycznym to współgra

zmieniając doły na inne przetworniki - głośniki - to się zmieniło , by je napędzić Grasz głośniej i wysokotonowe dostają bardziej w tyłek, można im dołożyć rezystor szeregowo 8 ohm 5W to im ograniczy prąd i zagrają ciszej - ten rezystorek i kondensatorek 
( kondensator jest już przy głośniku ) będą pełnić rolę zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...