Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koledzy pomocy !!!!


MR.MISTER

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze trafiam i czy tu mogę dodać ten temat, ale mam problem a zarazem pytanie prawne... posiadam auto x2 kupione z komisu (x1, x2, x3 - x -nazwa auta której nie będę podawał, nr - kolejność auta) które zostało kupione w 2016 roku w maju, a w tym roku (2017 marzec) sprzedałem auto x1 w komisie, (które kupiłem w 2015 roku w listopadzie) i w tym samym dniu kupiłem auto x3 tez z tego samego komisu lecz to nie zamiana tylko kupno sprzedaż, no i w czerwcu kupiłem auto x4 dodatkowo, czyli posiadam 3 samochody, z czego na dzień dzisiejszy 2 auta (x2 i x3) posiadam dłużej niż pół roku i chciałbym je sprzedać przez kolegę w komisie, bez zysku, czyli nie zapłacę podatku dla urzędu skarbowego. (w tym roku zrobiłem już 3 "operacje" raz sprzedałem i 2 razy kupiłem) i chciałbym jeszcze dwa razy sprzedać.  I tu moje pytanie, nie prowadzę działalności gospodarczej i płace podatki jak normalny obywatel, czy taka ilość "operacji" nie będzie podejrzana dla urzędu skarbowego ??? (pytam na forum ponieważ nie wiem jak to będzie odebrane gdy zasięgne informacji w samym urzędzie skarbowym) Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Edytowane przez MR.MISTER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie podejrzane.

Dla US jesteś jak handlarz i zapewne upomną się o podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym rejestrujesz działalność  gosp. sprzedajesz auta płacisz podatek i potem wyrejestrowujesz lub zwieszasz działalność do następnej transakcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fido napisał:

Będzie podejrzane.

Dla US jesteś jak handlarz i zapewne upomną się o podatek.

Ale tu może nie być podatku 2% z okazji K-S więc US nawet o tym sie nie dowie...

Choć jeśli sprzedaje to jako osoba prywatna to kupujący zapłaci, wtedy urzad może weryfikować (choć wątpie czy będągrzebać w papierach, że ten sam sprzedawca po raz 3 widnieje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie dopatrzą to się nie dopatrzą i mu się upiecze.

Jak nie to zapewne dostanie wezwanie urzędowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze dwa samochody chcialbym sprzedac ktore mam ponad pol roku czyli nie objete podatkiem, ale juz w tym roku raz sprzedalem samochod i dwa razy kupilem i teraz chcialbym jeszcze dwa razy sprzedac i czy to nie za duzo operacji w jednym roku 

Edytowane przez MR.MISTER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo.

O ile się nie mylę to jeden na pół roku możesz sprzedać bez podatku.

Nie podpowiem jak jest z kontrolami US,czy wnikliwie szukają czy nie.

Ale jak trafią delikwenta to pewnie ciągną z grubej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, dzis sie dowiedzialem ze jesli ceny nie oscyluja wyzej niz 20 tys czy 30tys i wyzej a w granicach 10-20 to za mala kwota by robic kontrole, to raczej nic nie moga zrobic z reszta z mojej strony zostala juz inna strategia podjeta i nie dwa tylko jeden zostanie sprzedany a drugi bedzie stal w garazu i czekal sprzedazy. W marcu sprzedalem i kupilem w tym samym dniu i u tego samego czlowieka samochod, wiec to sie liczy jako jedna operacja, w czerwcu kupiony zostal samochod a teraz sprzedam jednego to razem 3 operacje, ale co sie dowiedzialem to w ciagu roku mozna 3 samochody sprzedac ale jesli ktos ma pewniejsza informacje to prosze mnie poprawic, no i jesli sa powyzej pol roku w naszym posiadaniu to nie placi sie podatku ani nie wpisuje w rozliczenie, wiec jesli urzednik jest bardzo upierdliwy to sie przyczepi a czasem moze nawet tego nie zauwazyc

Edytowane przez MR.MISTER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego do 20 tys zł to US skarbowy nie weryfikuje ceny przy zakupie pojazdu czyli PCC, jeżeli chodzi o sprzedaż i uzyskanie dochodu ze sprzedaży przed 6 miesiącami to musisz wypełnić PIT36, bez względu czy zarobiłeś czy nie. Uwierz mi, że teraz US weryfikuje to i kary są naprawdę spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US obchodzi tylko okres do pół roku.

Taki przepis.

Powyżej mogą Cię cmoknąć tam, gdzie sobie tego zażyczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...