Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8tQ BFB - nierozbieralna pompa paliwa, zamiennik?


d3jv

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

potrzebuję waszej pomocy. Mam w aucie zamontowaną pompę o następujących numerach: 8E0919051BL. Po wyjęciu z auta okazało się, że pompa jest nierozbieralna - co za tym idzie, nie można wymienić samego wkładu. Dystrybutorzy również rozkładają ręce, bo nie mają nic o takich samych numerach - także nawet gdybym podjął próbę rozklejenia pompy, wkładu nie wymienię bo go po prostu nie ma.. No i tutaj pytanie do osób siedzących w temacie - co robić?

Kontaktowałem się z ASO w tej sprawie - oryginał kosztuje 900 zł, czyli dość sporo. Mam inne wyjście, czy to jest jedyna opcja? Myślałem żeby zakupić drugą, rozbieralną pompę (używka) - kupić do niej nowy wkład i wrzucić zamiast aktualnej - da radę taką operację wykonać, czy trzeba coś przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj ten temat ;), nie jestem pewien czy w b7 jest to samo ale jak już masz na wierzchu to na pewno będziesz wiedział Powodzenia

Edytowane przez majlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majlet napisał:

Przeczytaj ten temat ;), nie jestem pewien czy w b7 jest to samo ale jak już masz na wierzchu to na pewno będziesz wiedział Powodzenia

Dzięki wielkie za chęć pomocy, ale chyba nic mi to nie da bo u mnie sytuacja wygląda ciut inaczej niż na zdjęciu. Postaram się jakoś wam to zobrazować.. 

"Witam. Pompę wymontowałem w weekend porozbierałem na części pierwsze i wygląda, że wkład może nie być wymienny bo dekiel na pompie jest po prostu przyklejony na stałe do obudowy pompy. Na środku otwór w którym siedzi wkład i tylko nim można by wyjąc ten wkład do góry bo wkład wklejony nie jest tylko siedzi tak jakby na zatrzaskach. Tylko co z tego jak od spodu wkład ma założone jakieś ustrojstwa i jego wyjęcie to te ustrojstwa się odepną i potem nie ma szans aby je podpiąc. Przy wkładaniu nie ma możliwości tego założyć bo tam jest tylko otwór średnicy około 4cm na sam wkład"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2017 o 17:49, d3jv napisał(a):

Dzięki wielkie za chęć pomocy, ale chyba nic mi to nie da bo u mnie sytuacja wygląda ciut inaczej niż na zdjęciu. Postaram się jakoś wam to zobrazować.. 

"Witam. Pompę wymontowałem w weekend porozbierałem na części pierwsze i wygląda, że wkład może nie być wymienny bo dekiel na pompie jest po prostu przyklejony na stałe do obudowy pompy. Na środku otwór w którym siedzi wkład i tylko nim można by wyjąc ten wkład do góry bo wkład wklejony nie jest tylko siedzi tak jakby na zatrzaskach. Tylko co z tego jak od spodu wkład ma założone jakieś ustrojstwa i jego wyjęcie to te ustrojstwa się odepną i potem nie ma szans aby je podpiąc. Przy wkładaniu nie ma możliwości tego założyć bo tam jest tylko otwór średnicy około 4cm na sam wkład"

Ogarnąłeś temat ? W bexie mam ten sam numer pompy i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...