Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

ja balbym sie zalac Castrola ..... sporo negatywnych opinii slyszalem na jego temat ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja balbym sie zalac Castrola ..... sporo negatywnych opinii slyszalem na jego temat ......
to juz lepiej zalac lotosem niz podrobka nie wiadomo czego castrola :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja balbym sie zalac Castrola ..... sporo negatywnych opinii slyszalem na jego temat ......
to juz lepiej zalac lotosem niz podrobka nie wiadomo czego castrola :razz:

sam nie wiem co lepsze ..... :twisted:

ale chyba krajowy produkt... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem Mobil 0W/40. Wcześniej autko jeździło na 10W/40.

Wszystkich pozdrawia

... wielki błąd kolego możesz zmieniać lepkość oleju w silniku ale z rzadszej na gęstszą nigdy odwrotnie.

co do oleju ja wlewam Mobila 10W40 Turbo diesel ma lepszą specyfike niż Mobil S 10W40. przebieg 220tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ci się pokręciło kolego

nie zmieniłem lepkości oleju !

A przeczytaj swój poprzedni post :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario6001
ja balbym sie zalac Castrola ..... sporo negatywnych opinii slyszalem na jego temat ......

Mój kolega, który ma warsztat pracował wcześniej w serwisie Toyoty. Mówił, że strasznie wyglądały kilkuletnie silniki, które pracowały na Castrolu. Jakiś nalot się robi i jak się drobne jego części oderwą to zatykają małe kanaliki i nieszczęście gotowe.

Panowie w waszych samochodach zdarzają się pompowtryskiwacze i tam trzeba lać olej o specyfikacji 505.01!!!

Powszechnie stosowany ma 505.00.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w waszych samochodach zdarzają się pompowtryskiwacze i tam trzeba lać olej o specyfikacji 505.01!

Mój drogi , w 96 roku nie było pompowtryskiwaczy w A4 :wink:

A to , że się zdarzają to wiemy , bo sam nawet taki silnik mam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myslicie o tych olejach?

http://allegro.pl/item109763505_olej_castrol_gtx_10w_40_magnatec_5_litrow_.html

http://allegro.pl/item107912793_olej_castrol_gtd_disel_magnatec_10w_40_5_litr_.html

Sprzedajcy podaje(i zdjecia) ze to olej z Niemiec..(a jak mowiliscie powyzej "to OK":)

chyba ze naklajeki podmienil :mrgreen:

i czy do diesela to tylko GTD?czy GTX tez moze byc?

a jesli MObil 1 to ktory? (leje 10W 40)

np Mobil Super S?

http://allegro.pl/item109174729_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myslicie o tych olejach?

http://allegro.pl/item109763505_olej_castrol_gtx_10w_40_magnatec_5_litrow_.html

http://allegro.pl/item107912793_olej_castrol_gtd_disel_magnatec_10w_40_5_litr_.html

Sprzedajcy podaje(i zdjecia) ze to olej z Niemiec..(a jak mowiliscie powyzej "to OK":)

chyba ze naklajeki podmienil :mrgreen:

i czy do diesela to tylko GTD?czy GTX tez moze byc?

a jesli MObil 1 to ktory? (leje 10W 40)

np Mobil Super S?

http://allegro.pl/item109174729_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

Jeśli sprzedaje to co jest na zdjęciach, to uważam że jest OK, a cena jest super.

Sam kupuję w Niemczech w METRO Olej-CASTROL GTD(disel) Magnatec 10W-40 5 litr.! i ostatnio płaciłem 24 EUR za 5l , zimą widziałem w promocji po 18 EUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Bo część ludzi leje do diesla pełne syntetyki a część półsyntetyki. Słyszałem, że jest to związene z przebiegiem. Na początku trzeba lać syntetyk, a potem przechodzi się na pół. Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu trzeba zmienić z pełnago na półsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem, że jak masz lać pół syntetyk, to wlewaj od razu pełnego syntetyka. TDI spokojnie na nim jeździ nawet przy przebiegu 400-500kkm. Syntetyk lepiej smaruje już od niższych temperatur, co wydłuża żywotność turbiny i całego silnika.

Osobiście na początek po kupnie zalałem półsyntetyka żeby przepłukać silnik (nie wiem co lał poprzednik) z prostej przyczyny, jest tańszy. Potem po niedużym przebiegu zmieniłem na pełnego syntetyka Mobil 1 5W50 i sprawuje się jak narazie doskonale.

Tak jak półsyntetyka potrafił wziąć te 0,2L/1000km, to teraz nie zauważyłem prawie żadnych ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno wymienialem olej i zalałem mobil 1 10W40 czy moge przejsc teraz na 5W40 ? bo czytam tak te wszystkie tematy o olejach i chyba pełen syntetyk jest więcej razy doradzany (przebieg mojej niuni to 116000km) zrobiłem juz na tym oleju 10W40 prawie 2000km i na bagnecie nic nie ubyło. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moje autko ma już prawie 200 000 km

Wczoraj wlałem Mobil 0W/40. Wcześniej autko jeździło na 10W/40.

Wszystkich pozdrawia

powodzenia,możesz zacząc szukac silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moje autko ma już prawie 200 000 km

Wczoraj wlałem Mobil 0W/40. Wcześniej autko jeździło na 10W/40.

Wszystkich pozdrawia

powodzenia,możesz zacząc szukac silnika :wink:

A to dlaczego ? To jest bardzo dobry olej, dedykowany dla TDI, jeden z najlepszych jakie robią. Jeśli mu nie brał wcześniej za dużo oleju, to na tym spokojnie polata.

Niewykluczam, że przy następnej zmianie zamiast obecnego M1 5W50, zaleję własnie ten M1 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moje autko ma już prawie 200 000 km

Wczoraj wlałem Mobil 0W/40. Wcześniej autko jeździło na 10W/40.

Wszystkich pozdrawia

powodzenia,możesz zacząc szukac silnika :wink:

A to dlaczego ? To jest bardzo dobry olej, dedykowany dla TDI, jeden z najlepszych jakie robią. Jeśli mu nie brał wcześniej za dużo oleju, to na tym spokojnie polata.

Niewykluczam, że przy następnej zmianie zamiast obecnego M1 5W50, zaleję własnie ten M1 0W40.

Sprinter ... tez sie nad tym zastanawiałem ... tylko za bardzo chyba nie widze sensu po co zmieniac jezeli wszystko jet OK (zuzycie do 0,5l/10 000 km) .... napisz dokladniej dlaczego chcesz zmienic na 0W40 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moje autko ma już prawie 200 000 km

Wczoraj wlałem Mobil 0W/40. Wcześniej autko jeździło na 10W/40.

Wszystkich pozdrawia

powodzenia,możesz zacząc szukac silnika :wink:

A to dlaczego ? To jest bardzo dobry olej, dedykowany dla TDI, jeden z najlepszych jakie robią. Jeśli mu nie brał wcześniej za dużo oleju, to na tym spokojnie polata.

Niewykluczam, że przy następnej zmianie zamiast obecnego M1 5W50, zaleję własnie ten M1 0W40.

Nie zmienia sie z polsyntetyka na syntetyk,gdyz olej pelny syntetyk ma wlasciwosci czyszczące i usuwa nagar,a jezeli takowy powstał w twoim silniku to nastapi rozczelnienie,a co za tym idzie silnik bedzie sobie troszke rzygał i klekotał jak szalony :wink:

I niech mi nikt nie pier.... ze mozna sobie zmieniac olej jaki sie tylko komu podoba nie patrzac co bylo lane wczesniej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...