Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagle zgasl- migająca kontrolka świec żarowych!


bart208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Dziś mało przyjemna sytuacja. Na autostradzie przy prędkości ok 150km/h zgasł silnik, zaczela migać kontrolka świec żarowych. Dalej to wiadomo: laweta i serwis:/ Błędy jak dobrze zapamiętałem to: niskie iśnienie paliwa na magistrali( lub coś podobnego). 

Pompka paliwa w zbiorniku działa. Bezpieczniki sprawdzone. 

Ciśnienie przy kręceniu rozrusznikiem ok 10 barów więc nie ma prawa odpalić.  

Pytanie czy siadła pompa paliwa czy czujnik który pokazuje błędne wskazanie? A może zawór regulacji ciśnienia paliwa lub może całkiem cos innego?

Ktoś miał podobny przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija prawie drugi tydzień odkąd auto oddałem do serwisu. Przyczyna nagłego zgaśnięcia na autostradzie okazał się zawór który mieści się na pompie paliwa. 

Po wymianie auto odpaliło ale nie na długo. Pochodziło parę minut i znowu zgasło. Została wyciągnięta cała listwa wtryskowa, wyczyszczona, złożona od nowa i sprawdzona na stole. Po włożeniu do auta wydawało się że problem zostal rozwiązany( podejrzenie bylo o zaciąganie lewego powietrza i zapowietrzenie się!). Parę dni auto ponoć odpalalo normalnie aż do wczoraj. Znowu zgasło. Mechanicy powoli rozkładają ręce. 

Pompa została rozebrana i sprawdzona. Zawory na listwie również!

Może ktoś ma jakieś pomysły co by można jeszcze sprawdzić??

Edytowane przez bart208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie wiem, ale gdyby się pojawiały to raczej wiedzieli by gdzie szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w skodzie  podobne rzeczy powodował przekaźnik za 20zł  który źle zaczął łączyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leszekmw napisał:

u mnie w skodzie  podobne rzeczy powodował przekaźnik za 20zł  który źle zaczął łączyć..

A możesz napisać który dokładnie przekaźnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. 

Wysiadł czujnik cisnienia paliwa na listwie CR. Jednak panowie mechanicy zanim do tego doszli rozebrali polowe niepotrzebnych rzeczy i koszta siegneły prawie 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta migająca sprężynka w układach cr zawsze dotyczy układu zasilania cr. Wtryski, pompa, czujnik a niekiedy sterownik turbo. Zamiast zaczynać od tego do czego najprostszy dostęp to poprzez rurę wydechową wchodzą do komory silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...