Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc ! Sprawa rozrządu


patryk2aa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 
Jestem tu nowy więc na początku przepraszam za moją nie wiedzę .  Moje auto to Audi a4 b8 2009r. Avant z silnikiem 1.8 tfsi 120 km
Sprawa wygląda następująco ...
W Listopadzie ubiegłego roku wymieniłem rozrząd tzn . Prowadnice , łańcuch i napinacze . 
Miesiąc temu odpalając rano auto zauważyłem kontrolkę kontroli silnika i to  , że silnik nierówno chodzi tylko na luzie , gdy samochód jechał wszystko było w porządku , postanowiłem zawieź auto do mechanika który wykonywał wymianę rozrządu , po podłączeniu do komputera okazało się , że wyświetlił się błąd ,,synchronizacja rozrządu ,, . Po przeprowadzeniu kontroli okazało się , że wałki rozrządu są uszkodzone (porysane) Pan mechanik powiedział mi , że przyczyną tego było rozsypanie się ,,koszyczka,, (nie wiem nawet co to jest) 
I teraz pytanie czy ja za tą naprawe mam zapłacić z własnej kieszeni czy też jest to wina mechanika który np: źle wymienił rozrząd czego konsekwencją są wyżej wymienione usterki .
Pomóżcie co mam w tej sprawie działać .
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Okazało się , że przy pierwszej wymianie rozrządu ,mechanik wymienił mi tylko jeden łańcuch z 3 .
Okazało się także , że łańcuch był wyciągnięty i porysował obudowę co wynikiem były porysane wałki rozrządu przez opiłki , podstawa wałków również i uszkodzony zawór zmian faz rozrządu (uszkodzony przez mechanika z nie wiedzy ,że gwint przy zaworze jest lewy dlatego mechanik go uszkodził pukając przecinakiem w prawą stronę )
Wymieniłem cały nowy rozrząd oryginalny z Audii , podstawe wałków ,zawór zmiany faz i wałki rozrządu , także koszty masakra:(
Audi udało się naprawić po odwiedzeniu dopiero trzeciego mechanika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...