Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima chodzi ale nic nie wieje.


slimmdoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jako nowy posiadacz a4 b7 jak to u mnie już nowy problem heh. Po włączeniu klimy wszystko się załącza tylko bez nawiewu. Jak wyłącze klime czuć chłodne powietrze bo dmuchawa zaczyna wiać. Ktoś miał coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej uszkodzony silniczek od obiegu wewnętrznego. Do sprawdzenia błędy Vagiem. Jesli sie potwierdzi to potencjometr do wyczyszczenia i wykonania nastawy podstawowe. Jak nie pomoże to wymiana.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak bobikos pisze. Stoi silniczek od wewnętrznego obiegu. Zdejmij schowek i zobaczysz że klapy zamknięte.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wag powinien pokazać jakiś błąd . Sprawdź ten silniczek jak proponują koledzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to silniczek jest odpowiedzialny za to bo tam chyba kilka jest? Chodzi mi o lokalizację i wiem że tam gdzie schowek :) tylko który to?

Edytowane przez slimmdoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj trochę. Jest watek z rysunkiem silniczków

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek nr 3 wymieniony ale po wymianie nic nie dało. Ale silniczek doszedł razem z kablem diagnostycznym i......  Poczytałem kalibracje czy tam nastawy zrobiłem i działa. Nie wiem czy tylko wystarczyło kalibracje zrobić bo już wymieniłem silniczek, a nie chciało mi się znów rozkręcać schowka żeby podmienić na ten co był wcześniej. Więc problem minął i wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimmdoo pozbyles się na dobre problemu?

Ile zapłaciłeś za silniczek?

U mnie problem się pojawił, kiedy szwagier zrobił mi "z ciekawości" adaptację klap. Po adaptacji przestało dmuchać z nawiewów na klimatyzacji. Na econ dmucha.

Czy przez wykonanie adaptacji silniczek mógł się zawiesić w granicznej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama adaptacja nie powinna niczego zepsuć. Masz kabel to podłącz odczytaj czy są błędy jak nie to wejdź w bloki pomiarowe i porównaj wartości zadane z tymi osiagnietymi dla każdej klapy. Najlepiej przy różnych nastawach klimatronica. Przy okazji popatrz jakie temperatury na kartkach masz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem silniczek używkę. Po wymianie bez adaptacji też nie chodziło, ale jak została zrobiona wszystko zaczęło działać. Koszt 50zł. Nie wiem tylko czy na starym silniczku też sama adaptacja by nie pomogła bo nie miałem kabla prędzej, a później nie chciało mi się rozbierać od nowa. Także pierw adaptacja na starym jak to nie pomoże silniczek do wymiany i adaptacja tak czy inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo, Slim, dzięki za odpowiedź.

Właśnie co ciekawe prsed adaptacją wszystko hulało :decayed: Śwagier ma kabel bez Can, może to dlatego coś poszło nie tak :/

@slimmdoo na allegro kupiłeś ten silniczek? Czy jakieś inne portale? Pod nazwą g143 szukałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki szukaj po numerach OE lub po nazwach np. V113 itp. Możesz też podmienić sam potencjometr z innego silnika bo na 99% to on jest uszkodzony. 

Warunek żeby zrobić nastawy podstawowe to brak błędów w sterowniku, czyli wszystko musi być sprawne. 

Jak masz B6 to CAN nie jest Ci potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupiony. Koszt 50zł + wysyłka. Ale możesz też wyczyścić swój. Niby pomaga psiknąć właśnie ten potencjometr w silniczku jakimś sprejem do czyszczenia elektroniki. Tylko, że u mnie dmuchało. Nie dmuchało jak klime włączyłem bo klapki nie otwierało. A silniczek odpowiedzialny za to to ten niebieski mocno na zdjęciu wyżej nr 2 z obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slimmdoo napisał:

Na allegro kupiony. Koszt 50zł + wysyłka. Ale możesz też wyczyścić swój. Niby pomaga psiknąć właśnie ten potencjometr w silniczku jakimś sprejem do czyszczenia elektroniki. Tylko, że u mnie dmuchało. Nie dmuchało jak klime włączyłem bo klapki nie otwierało. A silniczek odpowiedzialny za to to ten niebieski mocno na zdjęciu wyżej nr 2 z obrazka.

Ta sama sytuacja jest u mnie. Nawiew dmucha ale na klimie nie dmucha nic. Słychać wiatrak w podszybiu ale to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czyść pierw najtańszym kosztem + nastawy. Jak nie pomoże to silniczek drugi + też nastawy. U mnie bez kalibracji nie pomogło nic. Tylko piszę, że kabel zamówiłem zaraz po kupnie silniczka, a już go zmieniłem to nie wiem jak ten mój stary na chodzie jest czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...