Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b5 problem z odpalaniem


Stanisław Czechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Problemem z odpalaniem audi a4 b5 1.8 gaz..Sugerowano pomiar ciśnienia pompy paliwa i ewentualną wymianę.Wymieniłem pompę dzisiaj na nową.Niestety nie poprawiło to odpalania.Nadal muszę kręcić kilka razy.Interesuje mnie przede wszystkim brak odgłosu pracy pompy po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon,pompę słychać dopiero w czasie odpalania.Czy tak powinno być?Jak już odpali,to przy dodawaniu gazu strzela do filtra i dławi się.Co może być powodem tak trudnego odpalania?Dlaczego sie dławi i strzela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Stanisław Czechowski napisał:

Dwa kable i cewka.

Przed chwilą odpaliłem za czwartym razem,ale przy dodawaniu gazu strzela.Jak przełączy się na gaz jest ok.

Sprawdź wtryskiwacze benzyny, może leją benzynę zamiast rozpraszać. Najlepiej odkręć całą listwę wtryskową, wyjmij razem z wtryskami i niech ktoś zacznie kręcić rozrusznikiem a ty patrz czy wszystkie dobrze rozpraszają paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem diagnostykę,po niej wymieniłem czujni temperatury cieczy,.Od strony wlewu dochodziło dziwne ssanie,okazało sie ,że nie działa odpowietrzenia zbiornika.Zbiornik był aż wklęsły.Trzeba było przeczyścić elektrozawór i ssanie ustało.Ale nadał martwi mnie dławienie zaraz po odpaleniu,dopóki silnik jest zimny,i strzelanie do filtra powietrza.Komputer nic nie pokazał a strzela .i co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzela to to albo jest zalany i musi to przepalić albo gdzieś łapie lewe powietrze.

Przeszukaj układ dolotowy, wężyki czy nie ma jakiejś mikro dziurki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...