Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej i pytania z tym zwiazane


adrianjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam silnik 1.8 T 150 KM (AWT). Mam parę pytań:

1. Jaki musi być olej o jakich standardach ?

Dobra wyczytalem ze min to VW 500.00/502.00.

A najgorsze jest to, że mechanik robiac mi instalacje gazowa zapodzial kartki z jakim olejem byl zalany ale mysle ze 5w30 i pytanie czy jak zaleje troche inny np 10w40 to nie stanie sie nic? (auto kupiłem i dlatego pytam)

2. Bierze mi olej jakieś 0.5 litra na 1500 km. Czy muszę wymieniać olej co te 15 tys km czy nie. Bo jakby nie było ciągle jest ten świeży olej. Wystarczy wymiana filtru oleju?

3. Bagnet miedzy min a max ile wchodzi. Wtedy będę wiedział ile dokładnie oleju mi bierze.

Proszę o odpowiedzi. Dzięki 

Edytowane przez adrianjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej najlepiej 5w40, przykładowo Motul X-cess 5w40 lub jakiś Liqui Moly. Na bagnecie pomiędzy min a max to przeważnie litr. Co do pozostawienia oleju bez wymiany to się nie wypowiem, ale u mnie bierze więcej i wymieniam co 10tyś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestudiowaniu zaleje taki jak mowisz a tym bardziej ze wpadlem na pomysl sprawdzenia historii z maja i tam szukalem tego co piszesz. Mowisz ze jest litr miedzy minimum czy moze 750 ML ? To i tak duzo mi bierze. A co moze sie stac w razie zmieszania oleju 5w30 xclean a 5w40 xcess??

 

ten olej w pelni spelnia wymogi audi a4:

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-5l-filtry-do-40-certyfikat-i6010074550.html#thumb/2

Edytowane przez adrianjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...