Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzyt w silniku przy puszczaniu gazu


Koval19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b6 1.8t 2002r silnik avj i mam dziwny problem, gdyż występował u mnie dość wyraźny zgrzyt podczas jazdy i przy zimnym rozruchu. Diagnoza postawiona przez mechanika - łańcuch i napinacz zmiennej fazy. Jako, że trzeba kopać cały przód postanowiłem wymienić zmienną fazę razem z rozrządem kpl. Zgrzyty ucichły, został jedynie mały pisk przy rozruchu i czasem coś zazgrzyta podczas odpalania ale wiadomo, możliwe, że napinacz nie dostaje na starcie oleju i zgrzytnie, słyszałem, że to częsta bolączka 1.8t. Była cisza podczas jazdy, do momentu gdy wybrałem się moją b6 nad morze. Po przejechaniu 500km, gdy ruszałem spod świateł w granicy 2/2,5 tys obrotów gdy puściłem gaz zazgrzytalo cos w silniku (dźwięk idento jak ten który wydaje zmienna faza) pomyślałem, że to może jednorazowy przypadek, przecież jest wymieniona na nową. Wróciłem do domu i niestety ten zgrzyt pozostał i głowie się co to może byc, dlatego zwracam się do was o pomoc. Czy możliwe by to był brudny smok, nieodpowiedni olej czy już sam nie wiem co? Jeśli ktoś sie z czymś takim spotkał lub ma wiedzę w temacie proszę bardzo o pomoc. Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje przenieść temat do odpowiedniego działu :P Jaki napinacz założony i czy łańcuszek też był zmieniany?  Do sprawdzenia ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku. Spróbuj odpiąć wtyczkę od nastawnika i sprawdź czy objawy pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nowy jestem i nie do końca umiem dodawać tematy. Łańcuszek i napinacz, firmy nie znam

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tani chiński zamiennik to niestety może nadawać się znowu do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak szybko? Minęły 2 tygodnie

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz kosztowal 650zl a łańcuch 126

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koval19 napisał:

Tylko, że tak szybko? Minęły 2 tygodnie

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Bodajże tu na forum gdzieś ktoś pisał, że tani zamiennik gorzej hałasował po założeniu niż poprzedni zużyty... :P Zrób tak jak Ci pisałem. Powinieneś też mieć na niego gwarancję więc jeśli okażę się, że do wymiany to reklamuj i załóż polecane zamienniki. Do ponownej wymiany samego napinacza nie trzeba demontować przodu ani rozrządu jeśli ktoś chciałby naciągnąć Cię na robociznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...