Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9TDI 110 AFN] Pomoc w dokładnym zdiagnozowaniu VAGiem świętokrzyskie


hbrt1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję pomocy w dokładnym przebadaniu samochodu samochodu VAGiem. Problem polega na tym, że traci moc tak jakby turbine odcinało, gdy wekrece samochod ponad 3 tys obr to traci moc i strasznie mulowato chodzi. Ponowne odpalenie pomaga, lecz nie zawsze. Turbiny prawie w ogóle nie słychać. Poszukuje pilnie pomocy w zdiagnozowaniu usterki, kogoś kto się zna dobrze na VAGu, najlepiej żeby sam mógł podłączyć, przejechać się i sprawdzić. Ja nie mam takiej możliwości. Jestem z Pińczowa, może jest ktoś z województwa świętokrzyskiego kto mógłby mi pomóc. Pilnie proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wyzyk83 napisał:

geometria w turbo do czyszczenia

 

dziekuje, ale wolalbym byc pewien na 100% po poprzednim przebadaniu. Samochód zakupilem 3 tygodnie temu. dodam ze bierze mi olej. gdy kupowalem byl w normie, zrobilem 750 km i stan jest okolo milimetra ponizej kropek na wskazniku. samochod w ogole nie kopci (na siwo, niebiesko czy czarno), silnik w miare czysty. dowiedzialem sie o sposobie sprawdzenia czy silnik bierze olej. rozgrzalem samochod do 90*C, nastepnie kolega wyjal miernik do sprawdzania poziomu oleju i przy zgaszeniu/ odpaleniu silnika wylatuje dymek, czyli podobno bierze. nie dzialajaca turbina tez podobno moze byc tego przyczyna. mechanik do ktorego mialem zaprowadzic samochod powiedzial mi abym uprzednio zbadal samochod komputerem. tak ze jeszcze raz dziekuje wyzyk za naprowadzenie, ale tak jak mowie ze wolalbym przebadac samochod. Prosze o pomoc co w jakiej kolejnosci mam robic, aby doprowadzic samochod do dobrego stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyśc łopatki w turbinie i sprawdź czy odma jest cała bo przeważnie tam leci olej

tym kompceniem się nie przejmuj ten AFN jeszcze polata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jestes ze świetokrzyskiego

wejdz w zloty i spoty wybierz swoje woj. i napewno ktos ci pomoże

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...