Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej 1.6 ADP+LPG


Lipek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do wymiany oleju, ale co czytam jakis temat to rozne opinie, ze castrol 10w40, ze motul 5w40/10w40 albo, ze mobil 10w40.

Podczas kupna auta, poprzedni wlasciciel, nie okreslił dokladnie jakiego oleju uzywal wiec nie mialem jakiegos punktu odniesienia. Licze na wasze sugetsie i, ze mnei nakierujecie :) Dzieki!

zastanawiam sie na tym:

http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-cess-5w40-5w-40-5l-gratis-i6905707272.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlanego właśnie tego motula o którym piszesz 5w40 (Audi A4 1.6 ANA zakupione miesiąc temu). W innym aucie (Honda Civic) użytkuje 10w40 od motula i też jestem zadowolony. Honda trzyma stan od wymiany do wymiany. Mam nadzieje, że Audi również nie będzie pić oleju po 1000 km stan się nie zmienił.

 

Ps. jak kupujesz olej motul z aukcji internetowych czy sklepów to proponuje sprawdzić czy mają certyfikat sprzedaży motula oraz czy jest on prawdziwy na stronie motula.
https://www.motul.com/pl/pl/commercial_pages/3750

Edytowane przez robert17rp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używałem Mobil'a 10w40 , teraz zmieniłem na valvoline 10w40, myślę, że tak jak napisał kolega powyżej, ważne jest źródło pochodzenia oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam do 1,8 Motul 6100+ Synergie 10W40.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to, co napisała Helga.

Valvoline 10w40.

miałem problemy z olejem, bo uciekał co kilka tyś. km (mobil). Ostatnio zalałem Valvoline 10w40 max life i jak ręką odjął, problemu z uciekającym olejem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...