Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rosnące obroty przy wciśniętym sprzęgle


Kajrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, mianowicie.
Jakiś czas temu wymieniałem rozrząd przy przebiegu jakos 174tys/km. I po tej wymianie pojawiły się dziwne dzwięki. Może to drgający pasek albo pompa wody no nie wiem. Dodawałem już jeden wątek z tym tematem. Dodam że dźwiek pojawia sie tylko przy obrotach okolo 900 niżej i wyżej nie ma dźwięku. Ale do tego juz sie przyzwyczaiłem i przejechałem około 5 tyś kilometrów i nic złego sie nie dzieje. Ale zauważyłem ze podczas puszczania sprzęgła obroty podskakuja do 900-920 i po chwili spadają lub też utrzymują sie. Nie pomaga ponowne wcisniecie sprzegła czy też gazowanie. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko znów normalnie. Najgorzej jak te oborty trzymaja sie w tym przedziale i buczy mi tam cos z rozrządu :/ . Sprzęgło wraz z dwu masą było wymieniane przez poprzedniego właściciela jakos 165 tyś km.  Tak więc ze sprzegłem i biegami nie mam problemu chociaż zauważyłem ze w zimę cięzko an zimnym silniku wchodzi 2gi bieg. lecz na rozgrzanym brak problemu.

Mam przejmować sie tymi obrotami? co z tym robić? nie mam VCDS :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w każdym tdi cr podskakuja przy wyciskaniu i puszczeniu sprzęgła

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie dobra wiadomość :P tylko lipa że akurat u mnie coś tam buczy w tym zakresie obrotów :/ poza tym to mi wcale to nie przeszkadza :P w sumie jak bym miał coś źle z rozrządem to po przejechaniu plus minus tych 5 tyś km juź by coś było nie tak. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co u mnie wyje to chyba w sumie pompa wody . Identyczny dźwiek jak na filmiku ale tylko w tym przedziale obrotów co podałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2017 o 21:18, Kajrol napisał:

No to w sumie dobra wiadomość :P tylko lipa że akurat u mnie coś tam buczy w tym zakresie obrotów :/ poza tym to mi wcale to nie przeszkadza :P w sumie jak bym miał coś źle z rozrządem to po przejechaniu plus minus tych 5 tyś km juź by coś było nie tak. Dobrze myślę?

Hej,

Udalo Ci sie rozwiazac ten problem? ;)

Mam podobnie, tylko co prawda jestem przed wymiana rozrzadu.

W filmiku co podesłałeś to chyba pasek wydawal taki dzwiek, bo w swojej poprzedniej B6 mialem podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może jeszcze alternator, może wydawać podobny dźwięk jak jest dojechany a jeśli ładowanie jest za słabe to silnik może podnosić obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...