Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeszczenie z okolic prawego przedniego koła


Lechotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu podczas powolnej jazdy po mieście (przy szybszej zagłusza pewnie praca silnika) słychać trzeszczenie z okolic prawego, przedniego koła. Niezależnie czy skręcam czy jade na wprost, czy droga jest dziurawa czy równiutka. Ostatnio zauważyłem, że dzieje się tak gdy na dworzu jest gorąco, w chłodne dni cisza. Ktoś mógłby mnie naprowadzić gdzie szukać problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat ponieważ mój przypadek może się komuś przydać, ostatnio i u mnie zaczęło coś trzeszczeć z prawej strony. Myślałem że miało to coś wspólnego z wymianą miski olejowej którą niestety rozbiłem, ale nie. Pierwsza diagnoza diagnoza mechanika  to wymiana zawieszenia, ale skrzypienie wyskoczyło z dnia na dzień a nie stopniowo więc zacząłem sam szukać przyczyny.  Po paru podejściach znalazłem, problem stworzył się w miejscu łączenia tego grubszego wahacza z belką podsilnikową , tam jest przykręcona taka poprzeczka pomiędzy lewym i prawym gniazdem wahacza i to tam skrzypiało jak diabli o dziwo na śrubie po lewej stronie, psiknąłem smarem w to jedno miejsce i jak makiem zasiał.  Dodam że zauważyłem delikatne przesunięcie całego gniazda co mogło mieć wpływ na naprężenia śruby łączącej tę poprzeczkę, a skrzypienie wydawało się że wydobywa się z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...