Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Dziwny dźwięk z silnika


wojt23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam Audi A4 B7 1.9 TDI 116 km BRB,ostatnio zauważyłem czasami zaraz po odpaleniu a czasami na ciepłym silniku takie cykanie które zamieściłem w  pliku głosowym.Ostatnio była ściągana pokrywa zaworów i co się okazało był wysunięty brok ,mechanik go zaślepił i po dwóch  dniach dalej cykanie,czasami to cykanie jest a  czasami wcale,czy to mogą być szklanki ? 

Głos 005.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 02:30, piotrsob1 napisał:

Mocno dudni oprócz cykania, wałek nie jest powycierany ?

Właśnie po zaślepieniu broka dudnienie ustało,dzisiaj rano odpalam i nic nie hałasuje ,czasami ta usterka jest a czasami jej nie ma.Zauważyłem,że jak wcisnę pedał gazu i obrotomierz pokaże jedną kreskę pond tys to silnik zaczyna strasznie telepać i to tylko w tym zakresie tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojt23 napisał:

Właśnie po zaślepieniu broka dudnienie ustało,dzisiaj rano odpalam i nic nie hałasuje ,czasami ta usterka jest a czasami jej nie ma.Zauważyłem,że jak wcisnę pedał gazu i obrotomierz pokaże jedną kreskę pond tys to silnik zaczyna strasznie telepać i to tylko w tym zakresie tak się dzieje.

Zrób loga grup 013,018 i 023 na rozgrzanym silniku do temperatury roboczej.

Loguj na biegu jałowym ale po dłuższym ( chociaż z minutkę ) trzymaniu na podwyższonych obrotach (do 2000-2500 obr/min ).

Logowanie rozpocznij na moment przed puszczeniem gazu i loguj  5 do 8 minut .

Jak tego loga zobaczę to może będę mógł coś więcej napisać na temat przyczyny tego telepania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się,że mam pęknięty kolektor wydechowy  ;/. Co mam zrobić,znalazłem tylko  jeden  na allegro .Kupic nowy czy dać do  spawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten?

http://allegro.pl/audi-a4-b7-1-9tdi-bke-brb-kolektor-wydechowy-i6941284417.html#thumb/1

Jak za tani to tutaj masz droższy :decayed:

http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-audi-a4-bpw-2-0tdi-i6919006948.html

Nie widzę sensu spawać żeliwa, jak za 50 PLN-ów masz dobrą używkę , oczywiście dopytaj sprzedającego czy nie ma jakichś wad :wink:

Nawet nie jestem ciekawy ile będzie nowy kosztował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...