Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz


MariuszKoz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, doradźcie jak to jest z przepływomierzem. Bez względu na to, czy mam włożoną wtyczkę czy nie, auto jeździ identycznie. Nie zapala się nawet check bez wtyczki. Zrobiłem to samo z innym przepływomierzem (ten sam typ) i jest identycznie. Auto generalnie muli i potrafi lekko szarpać. Zapytałem mechanika i powiedział, że jak wyciągnę wtyczkę, to auto pracuje na zapisanej mapie i jest ok. Zatem mógłby ktoś zapytać - po to ten przepływomierz jest podłączony skoro to w żadnym stopniu nie wpływa na jazdę samochodu? Testowałem auto w pełnym zakresie obrotów na wszystkich biegach. Podłączenie wtyczki lub nie do przepływomierza, nie wpływa na zachowanie samochodu. Czy to tak ma być czy jednak coś tutaj jest do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 12:33, MariuszKoz napisał:

Czy to tak ma być czy jednak coś tutaj jest do naprawy?

Jeśli jest sprawny przepływomierz to po odpięciu auto zdecydowanie gorzej będzie pracować. Wywala jakieś błędy na vagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wywala. Testowałem 2 różne przepływomierza i jest tak samo. Jeden z nich na pewno jest sprawny, bo wziąłem na podmiankę z auta znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinałem u siebie sprawny przepływomierz i nie czuć różnicy.  To raczej działa tak że jeśli jest zepsuty to wtedy po odpięciu auto pojedzie lepiej. Może inaczej jest w uturbionych. Przepływkę sprawdza się logiem dynamicznym.
Dziwne że nie świeci się EPC. Spróbuj po odpinać inne rzeczy jakieś sondy czy coś... Czasem wywalają kontrolki ale wtedy VAG wychwyciłby błąd...

Edytowane przez zwonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinałem ostatnio sprawny w wolnossącym 2.0 w alhambrze i silnik zaczął nierówno pracować więc różnie to bywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy u mnie na wolnych tez kultura spadła, ale generalnie przyspieszał właściwie tak samo. No chyba że te 115KM to za mało żeby poczuć różnicę straty kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...